• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
AS

AS

czwartek, 13 lipiec 2017 13:46

Zapraszamy na Krechowieckie Święto

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Obchodów 100. Rocznicy Bitwy 1 Pułku Ułanów pod Krechowcami serdecznie zapraszamy na uroczystości, które odbędą się w Augustowie 23 lipca 2017 roku.

Powiat Augustowski ma pod swoją opieką 70 rodzin zastępczych, w których przebywa 113 dzieci. W celu kształtowania prawidłowych postaw u młodych ludzi, zaprzyjaźnieniu ich z otaczającą przyrodą, a także nauczeniu szacunku do natury, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Augustowie przy współpracy z Nadleśnictwami z terenu Powiatu Augustowskiego (Nadleśnictwo Augustów, Nadleśnictwo Szczebra i Nadleśnictwo Płaska) zorganizowało już po raz piaty konkurs plastyczny dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej, w tym roku pt. „ Skrzydlaci przyjaciele lasów i ogrodów”.

Zapraszamy wszystkich już 14 lipca o godzinie 21:45 do Amfiteatru nad jez. Necko na seans. Tym razem obejrzymy film S. Barei, pt.: „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”.

czwartek, 13 lipiec 2017 08:49

V Wystawa Koni Zimnokrwistych

Dnia 16 lipca(niedziela) zapraszamy wszystkich na V Wystawę Koni Zimnokrwistych. Wydarzenie odbędzie się na Targowicy przy ulicy Wypusty i rozpocznie się o godzinie 11:00.

środa, 12 lipiec 2017 13:30

Koncert na statku Sajno

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na drugi w tym sezonie koncert na statku. Nie zdołała przestraszyć nas pogoda przed koncertem zespołu Ballady i Romanse, miejmy nadzieję, że tym razem będzie jeszcze lepiej.

środa, 12 lipiec 2017 11:43

Wystawa koni w Sztabinie

W niedzielę 2 lipca w Sztabinie odbyła się, zorganizowana przez Terenowe Koło Hodowców Koni w Sztabinie, IX Wystawa Polskich Koni Rasy Zimnokrwistej i Ardeńskiej (czempionat młodzieży oraz ocena źrebiąt pod matkami).

W środę 12 lipca, w Dniu Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej z lipca 1945 r., dyrektor Oddziału IPN w Białymstoku dr hab. Piotr Kardela wspólnie z wojewodą podlaskim Bohdanem Paszkowskim i przedstawicielami urzędów oraz służb mundurowych złożyli kwiaty przy pomniku żołnierzy Armii Krajowej okręgów Wileńskiego, Nowogródzkiego i Białostockiego.

W tym roku konkurs skoków będzie wyjątkowy z dwóch względów. Po pierwsze klub obchodzi 70-lecie swojej działalności. Po drugie zawody w Augustowie awansowały, ponieważ została im przyznana klasa elite.

 

środa, 12 lipiec 2017 08:26

Otwarto Wilczy Szlak

Dnia 7 lipca 2017 r. Nadleśnictwo Augustów uczestniczyło w otwarciu pierwszego etapu Wielkiego Szlaku Leśnego, pod nazwą Wilczy Szlak, który biegnie wśród bunkrów dawnej kwatery A. Hitlera zwanej „Wilczym Szańcem".

wtorek, 11 lipiec 2017 14:35

Letni obóz karate nad Nettą

Dnia 8 lipca zakończył się letni obóz karate. Tym razem w obozie wzięły udział dwa kluby – z Augustowa i Grajewa.

Strona 1 z 27