• 1
  • 2
  • 3

Aktualności (1816)

piątek, 06 grudzień 2019 20:56

Już wiadomo, kto zagra na Dniach Augustowa

Napisane przez

Mieszkańcy Augustowa wybrali spośród dziewięciu propozycji. Na augustowskiej scenie podczas przyszłorocznych Dni Augustowa zagra raper O.S.T.R.

piątek, 06 grudzień 2019 18:32

Ślub kościelny? Wkrótce nastąpią zmiany

Napisane przez

Będzie trudniej uzyskać ślub kościelny. Ksiądz może zadawać krępujące pytania, a nawet odmówić udzielenia sakramentu.

piątek, 06 grudzień 2019 14:20

Kradli paliwo

Napisała

Augustowscy policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o kradzieże paliwa na terenie powiatu. Jeden z podejrzanych mężczyzn na wniosek prokuratury trafił na trzy miesiące do aresztu. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Narodziny dziecka to najważniejszy moment w życiu przyszłych rodziców i ich rodzin. Osobą, bez której kobiety nie wyobrażają sobie porodu, to położna. To ona jest najbliżej rodzącej i jej maleństwa. Jej rola podczas porodu, to nie tylko pomoc, ale także zapewnienie wsparcia psychicznego, dzielenie się wiedzą oraz opieką nad noworodkiem. To właśnie położnej kobiety są najbardziej wdzięczne za pomoc i przeprowadzenie ich przez okres ciąży, porodu i połogu. Jeszcze tylko do końca grudnia można podziękować położnym i głosować na nie w ramach konkursu „Położna na medal”. Głosować można na stronie www.poloznanamedal.info. Mecenasem kampanii została marka Oktaseptal.

piątek, 06 grudzień 2019 09:22

Oberwało się jednym i drugim

Napisała

Policjanci z augustowskiej „drogówki” włączyli się w akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

czwartek, 05 grudzień 2019 13:09

Sprzedaż choinek w Nadleśnictwie Augustów

Napisała

Święta coraz bliżej, pora zastanowić się nad wyborem i kupnem prawdziwej lub sztucznej choinki. Jak co roku Nadleśnictwo Augustów będzie prowadziło sprzedaż choinek. Prawdziwe drzewka pozyskane zostaną wprost z lasu w ramach zaplanowanych wcześniej zabiegów pielęgnacyjnych.

czwartek, 05 grudzień 2019 11:16

Ile kosztują nasze choroby

Napisała

Utrata dochodów czy zarobków w czasie długotrwałej niezdolności do pracy lub czasowej niemożliwości jej wykonywania może być zrekompensowana. W ramach ubezpieczenia chorobowego, wypadkowego i rentowych, ZUS wypłaca osobom ubezpieczonym świadczenia. Choroby nie da się przewidzieć dlatego takie sytuacje powinny podlegać ochronie i płacąc składki musimy nieć gwarancję, że w takiej chwili nie pozostaniemy bez środków do życia.

czwartek, 05 grudzień 2019 08:45

Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

Napisała

6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

środa, 04 grudzień 2019 18:34

Barbórka – Dzień Górnika

Napisane przez

4 grudnia, jak co roku, wszyscy górnicy obchodzą swoje święto. W tym czasie świętują również geolodzy oraz osoby, których zawody związane są z poszukiwaniem paliw kopalnych.

środa, 04 grudzień 2019 14:06

Komunikat na temat leków na cukrzycę

Napisała

W związku z informacjami dotyczącymi zanieczyszczenia metforminy, substancji czynnej używanej do produkcji leków przeciwko cukrzycy.

środa, 04 grudzień 2019 15:59

Uwaga, nabór!

Napisała

Przedświąteczny okres to świetna okazja, żeby pomyśleć o swoich pasjach. A jeśli interesujecie się tańcem, nadarza się świetna okazja, żeby dołączyć do oklaskiwanego suwalskiego Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. Tym razem Zespół poszukuje chętnych do grupy dziecięcej (8-12) i młodzieżowej (13-15). W pakiecie wspaniała przygoda z tańcem, narodowym folklorem i lokalną historią, występy w kraju i za granicą, a wszystko w ciepłej, rodzinnej atmosferze zespołu, w którym tańczą pokolenia. Zachęcamy do odwiedzenia próby i spróbowania swoich sił.

Otwarcie wystawy odbyło się we wtorek (3.12). Wydarzeniu towarzyszyła konferencja „Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko. Posłaniec prawdy i wolności.” W uroczystości uczestniczyli m.in. członkowie rodziny ks. Jerzego, przedstawiciele Ambasady RP przy Stolicy Apostolskiej, Instytutu Pamięci Narodowej, Metropolita Białostocki Abp Tadeusz Wojda, a także Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Strona 1 z 152
August
McDonald's
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
DANBUS
GENERALI
Weterynarz
Drewno opałowe
KA-MIX
Moringa (na widelcu)