• 1
  • 2

Aktualności (5246)

Od czwartku (27 stycznia) w niektórych aptekach można zrobić bezpłatny test antygenowy na obecność koronawirusa. Do programu zgłosiło się na razie tylko 105 placówek w całej Polsce. Czy augustowskie apteki posiadają już takie testy?

piątek, 28 styczeń 2022 15:20

Zaczął grać i śpiewać, bo chciał przeprosić policjantów

Napisane przez

Osoby, które bezpodstawnie zgłaszają interwencję muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Przekonał się o tym 63-latek, który chcąc zrobić żonie na złość, zgłosił kolneńskim policjantom, że ta próbuje zrobić mu krzywdę nożem. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

piątek, 28 styczeń 2022 15:02

Zostań policjantem! Poznaj terminy przyjęć do służby

Napisane przez

Chcesz zostać jednym z nas? Informujemy, że Komendant Główny Policji określił terminy przyjęć na 2022 rok. Osoby zainteresowane przystąpieniem do rekrutacji mogą składać dokumenty niezbędne do wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego.

22 stycznia augustowscy leśnicy, wspólnie z mieszkańcami i harcerzami, uczcili 159 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.

czwartek, 27 styczeń 2022 16:33

Ptasia stołówka – transmisja z karmnika na żywo!

Napisała

Wraz z nadejściem zimy ludzie poświęcają swoim skrzydlatym przyjaciołom więcej uwagi. Kiedy śnieg zasypie pola, łąki oraz lasy i utworzy śnieżne czapy na gałęziach drzew, ptakom bez pomocy człowieka trudno jest przetrwać. Aby pomóc przeżyć tym zwierzętom tę trudną porę roku, budujemy więc na swoich parapetach i balkonach karmniki. Trzeba jednak koniecznie pamiętać o zasadach zimowego dokarmiania ptaków.

czwartek, 27 styczeń 2022 15:53

"Sypią się" wysokie mandaty

Napisane przez

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 53 i 55-latkowi, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość. Kierowcy jechali o 55 i 57 kilometrów na godzinę za szybko. Miejsce kontroli było wielokrotnie wskazywane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

czwartek, 27 styczeń 2022 15:36

Pierwsze wypłaca z ZUS świadczenia 500 plus

Napisane przez

Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wypłaty pieniędzy w ramach programu "Rodzina 500 plus".

środa, 26 styczeń 2022 17:05

5 tysięcy złotych za wyprzedzanie [WIDEO]

Napisane przez

Policjanci z grupy Speed zatrzymali do kontroli tira, którego kierowca nieprawidłowo wyprzedzał na krajowej ósemce. Za niebezpieczny manewr obywatel Litwy został ukarany mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych. To tylko jeden z przykładów niebezpiecznej jazdy nagranej kamerą nieoznakowanego radiowozu policjantów drogówki, którzy szczególnie skupili się w ostatnich dniach na bezpieczeństwie podróżujących.

Oszuści kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze metodą „na wnuczka”. Tym razem wykorzystują legendę „na koronawirusa”. Dzwonią głównie do starszych osób podając się za członka rodziny, który zachorował na Covid i jest w bardzo złym stanie. Po chwili do rozmowy wkracza rzekomy lekarz, który potwierdza tę sytuację wskazując na pilną potrzebę wdrożenia terapii ratującej życie.

W związku z podwyżkami cen prądu, gazu i olejów opałowych piekarnie oraz cukiernie znalazły się w niemałych tarapatach. W szczególnie trudnej sytuacji są mniejsze placówki, które mogą nie przetrwać obecnej sytuacji. Czy aby utrzymać się na rynku będą podnosiły ceny swoich wyrobów do czasu, aż „chleb powszedni” stanie się rarytasem?

środa, 26 styczeń 2022 16:05

Ruszyła budowa bariery na granicy [WIDEO]

Napisane przez

Straż Graniczna przekazała place pod budowę bariery wykonawcom. To największa inwestycja budowlana w historii Straży Granicznej. Długość bariery to 186 km, koszt jej budowy - 1,6 mld zł.

środa, 26 styczeń 2022 15:56

Mieszkańcy augustowskiego osiedla bez dostępu do wody

Napisała

Wodociągi i Kanalizacje Miejskie informują – mieszkańcy tego augustowskiego osiedla będą pozbawieni dostępu do wody!

Strona 1 z 438
Gruby Benek