• 1
  • 2

Aktualności (4840)

Kolejny etap tegorocznego Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego dobiegł końca. Zespół weryfikacyjny zakończył swoje prace, ostatecznie dopuszczając konkretne już projekty do etapu głosowania. Wkrótce będzie można oddać swój głos! Sprawdź na co i kiedy!

wtorek, 21 wrzesień 2021 16:00

Kontrabanda w kolejowych cysternach z żywicą

Napisane przez

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce udaremnili przemyt 121 tys. paczek białoruskich papierosów. Kontrabanda ukryta była w 12 cysternach z płynną żywicą. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów to ponad 1 mln 800 tys. zł.

Grzybobranie jest świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu na łonie natury. Jednak i w tej sytuacji musimy mieć na uwadze potencjalne zagrożenia. Policjanci podkreślają, że wybierając się na grzybobranie musimy zachować szczególną ostrożność i przestrzegać kilku podstawowych zasad.

W niedzielę (19.09.2021 r.) uratowano 8 cudzoziemców, którzy przekraczając nielegalnie polsko - białoruską granicę utknęli na bagnach w rozlewisku rzeki Supraśl. W działaniach uczestniczyli funkcjonariusze Straży Granicznej, Straży Pożarnej, wojska oraz między innymi śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

wtorek, 21 wrzesień 2021 14:07

Ostatnie dni na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek

Napisane przez

Już tylko do  końca września właściciele sklepików szkolnych mogą wnioskować do ZUS o zwolnienie z opłacania składek za okres od listopada 2020 do marca 2021 roku, a piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku. Dokumenty można przekazać wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

wtorek, 21 wrzesień 2021 08:52

Leśna bimbrownia zlikwidowana

Napisane przez

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zlikwidowali bimbrownię, która działała w lesie w okolicach Gródka (pow. białostocki). Podczas akcji zabezpieczono blisko 150 litrów nielegalnego alkoholu oraz aparaturę służącą do jego produkcji.

Sąd Najwyższy, wyrokiem z dnia 16 września 2021 roku, uchylił wyroki Sądu Rejonowego w Augustowie oraz Sądu Okręgowego w Suwałkach w sprawie byłego burmistrza Augustowa.

poniedziałek, 20 wrzesień 2021 15:40

Jechał "po spożyciu". Wpadł, bo przekroczył prędkość

Napisane przez

Grajewscy policjanci zatrzymali 54-latka, który jechał volvo mając ponad promil alkoholu w organizmie. Wpadł, bo w obszarze zabudowanym jechał 115 kilometrów na godzinę. Okazało się, że wiózł trzeźwego 19-latka. Obywatel Chorwacji stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszał zarzut. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

poniedziałek, 20 wrzesień 2021 14:55

Śmierć na granicy – makabryczne odkrycia w podlaskich lasach

Napisała

W minioną niedzielę (19 września) doszło do makabrycznych odkryć – w podlaskich lasach ujawniono ciała martwych imigrantów. Czy znane są nowe fakty w tych sprawach?

Wczoraj (19 września) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł mężczyzna oraz trójka jego dzieci. Co z piątą ofiarą zdarzenia? Znamy nowe fakty w tej sprawie!

poniedziałek, 20 wrzesień 2021 13:44

Augustowianie! Macie czas do końca września!

Napisała

Tylko do końca września augustowianie mają czas na dokonanie tej obowiązkowej formalności. Za niespełna dwa tygodnie minie nieprzekraczalny termin. O co dokładnie chodzi?

poniedziałek, 20 wrzesień 2021 13:16

Kampania Lasów Państwowych „DLA LASU, DLA LUDZI” ruszyła!

Napisane przez

16 września odbył się briefing prasowy inaugurujący kampanię oraz zapowiadający nowe zasady gospodarowania lasami wokół miast. Zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać kilku przemów i prezentacji, w tym Józefa Kubicy - p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych oraz ambasadorów akcji: Mai Włoszczowskiej, Sebastiana Karpiela-Bułecki i dr. Andrzeja Kruszewicza.

Strona 1 z 404
Taekwondo
Gruby Benek