• 1
  • 2
  • 3

Aktualności (4653)

Wczoraj blisko 200 policjantów z drogówki, w tym z grupy Speed, zwracało szczególną uwagę na prędkość z jaką jeżdżą kierowcy po podlaskich drogach. Tym samym włączyli się w ogólnopolskie działania "Kaskadowy Pomiar Prędkości". Funkcjonariusze skontrolowali niemal 1100 pojazdów. Niestety, prawie 900 kierowców nie stosowało się do ograniczeń prędkości, a 9 z nich straciło prawa jazdy. Mundurowych w działaniach wspierał policyjny dron, który zarejestrował też inne przewinienia kierowców. Wszystko to z myślą o bezpieczeństwie podróżujących.

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce do polskich szkół trafi całkiem nowy przedmiot. Chcą tego uczniowie, rodzice, nauczyciele, a także ekolodzy. Czego będzie uczył i kiedy pojawi się w szkołach? Zebraliśmy informacje na ten temat.

czwartek, 29 lipiec 2021 14:19

Miał przewozić deski. Rentgen wykrył papierosową kontrabandę

Napisane przez

Podlaska Krajowej Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt do Polski 600 tys. paczek białoruskich papierosów. Kontrabanda została przechwycona na przejściu granicznym w Kuźnicy. Wartość zabezpieczonych przez KAS papierosów to niemal 9 mln zł.

czwartek, 29 lipiec 2021 15:00

Idziesz na zwolnienie lekarskie? Lepiej o TYM pamiętaj!

Napisane przez

Gdy idziesz na zwolnienie lekarskie pamiętaj o tym, by podać lekarzowi aktualny adres, pod którym będziesz przebywał w czasie chorobowego. Jeśli zmienisz miejsce pobytu w trakcie niezdolności do pracy, poinformuj o tym pracodawcę i ZUS w ciągu 3 dni od tej zmiany.

czwartek, 29 lipiec 2021 12:49

Zatrzymano nielegalnych migrantów z Afganistanu i Iraku

Napisane przez

Wczoraj zostało zatrzymanych 30 nielegalnych imigrantów, którzy przekroczyli granicy polsko-białoruską wbrew przepisom prawa. Cudzoziemcy to 29 obywateli Afganistanu i obywatel Iraku.

środa, 28 lipiec 2021 15:40

Synoptycy ostrzegają – znowu zagrzmi i powieje

Napisała

Dziś (28 lipca) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie dla powiatów województwa podlaskiego. Popołudnie i nadchodząca noc mogą być naprawdę trudne. Pogoda bowiem nie odpuszcza.

środa, 28 lipiec 2021 14:27

Masz to na prawie jazdy? Możesz mieć kłopoty!

Napisała

Prawo jazdy to dokument, który posiada bardzo wielu Polaków. Jednak czy każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakie dokładnie informacje są na nim umieszczone? Otóż podczas kontroli drogowej może się okazać, że niekoniecznie. Jeśli nie chcesz mieć nieprzyjemności, gdy nagle zatrzyma cię policja, lepiej abyś miał wiedzę o tym, co jest wpisane na twoim prawku.

Zapasy krwi są na wyczerpaniu – apelują lekarze. Brakuje niemal każdej z grup. Dzieje się tak szczególnie w okresie wakacyjnym. W Podlaskiem, tak jak i w innych województwach w całej Polsce, krew jest pilnie poszukiwana. A przecież w odnowieniu jej zasobów może pomóc każdy zdrowy człowiek.

Dziś Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, które mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Cały czas trwa jeszcze Narodowy Spis Powszechny. Wiadomo, że udział w nim jest obowiązkiem, a za odmowę udzielenia odpowiedzi grozi kara grzywny w wysokości nawet 5 tysięcy złotych. Jednak, jak się okazuje, nie wszyscy się tym przejmują. Pojawiają się tacy, którzy skutecznie unikają wizyt rachmistrzów lub co odważniejsi, którzy wprost odmawiają udzielenia informacji. Jak jest w województwie podlaskim i w Augustowie? Sprawdziliśmy to!

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali kolejne ostrzeżenie dla województwa podlaskiego. Niestety nie mają dobrych wiadomości, jeśli chodzi o sytuację w regionie.

Przemyt kokainy o wartości ponad 1 mln złotych udaremnili funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymano przewożącego narkotyki 40-letniego obywatela Litwy.

Strona 1 z 388
Gruby Benek