• 1
  • 2

Aktualności (4280)

sobota, 17 kwiecień 2021 10:11

Bieg na orientację "ŁĄCZĄ NAS DRZEWA"

Napisane przez

Jeśli uprawiasz biegi na orientację, nie będziemy namawiać - tak atrakcyjny teren na pewno Cię przyciągnie. Jeśli jeszcze tego nie robiłeś, spróbuj a na pewno Ci się spodoba.

piątek, 16 kwiecień 2021 20:38

Miasto odnalazło skarb!

Napisane przez

Po pięciu latach poszukiwań Augustów jest już w posiadaniu ogromnego skarbu. O czym mowa? O naszym naturalnym bogactwie - o złożach leczniczej borowiny, której brak mógł skazać miasto na utratę statusu uzdrowiska.

piątek, 16 kwiecień 2021 14:53

Ogłoszenie

Napisane przez

Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Augustowie ogłasza konkurs ofert na dzierżawę pomieszczeń i terenu przyległego znajdującego się w Augustowie przy ul. Nadrzecznej 70 a, z przeznaczeniem na działalność gastronomiczną.

piątek, 16 kwiecień 2021 15:37

Już niedługo zapłacimy za parkingi

Napisała

Strefa płatnego parkowania to temat, który pojawia się w Augustowie co kilka lat. Już niedługo płatne miejsca parkingowe staną się rzeczywistością i za zatrzymanie auta w centrum trzeba będzie uiszczać pewne kwoty. Kiedy parkomaty pojawią się na augustowskich ulicach?

piątek, 16 kwiecień 2021 14:42

Emerytura? Jeszcze nie teraz

Napisane przez

Ostatnie trzy lata pokazały, że Polacy coraz częściej odkładają moment przejścia na emeryturę. Pozostają aktywni zawodowo, gdyż wiedzą, że pracując dłużej,  otrzymają wyższe świadczenie. Zakończenie pracy nawet rok po ukończeniu wieku emerytalnego pozwala otrzymać wyższą emeryturę nawet o 10 – 15 proc.

piątek, 16 kwiecień 2021 14:01

Nie żyje ksiądz. Zmarł w Augustowie

Napisała

Wczoraj (15 kwietnia) zmarł duchowny, który mieszkał w Augustowie. W poniedziałek odbędą się uroczystości pogrzebowe.

piątek, 16 kwiecień 2021 12:17

Prowadził pod wpływem alkoholu i był poszukiwany

Napisane przez

Augustowscy policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu.

czwartek, 15 kwiecień 2021 19:54

Brak porozumienia w sprawie oświetlenia – stracą wszyscy?

Napisała

Spór dotyczący instalacji oświetlenia ulicy Rajgrodzkiej w Augustowie trwa już od jakiegoś czasu. Starostwo Powiatowe ma plany w związku z tą inwestycją, lecz mimo tego, że miasto przeznaczyło na ten cel milion złotych nie może wnosić swoich propozycji co do realizacji przedsięwzięcia. Burmistrz proponuje, aby za jednym razem, na wspólnych słupach, umieścić oświetlenie z jednej strony ścieżki pieszo-rowerowej, a z drugiej strony ulicy Rajgrodzkiej. Starosta chce natomiast oświetlenia wyłącznie ścieżki. Spór trwa, a konsekwencje złych decyzji mogą w ostateczności ponieść podatnicy.

czwartek, 15 kwiecień 2021 15:14

Tensometr foliowy - podstawowe informacje

Napisała

Tensometry foliowe to obok wężykowych i kratowych, jeden z typów tensometrów metalowych. Znajdują one zastosowanie na całym świecie jako technologia sensoryczna, wyróżniając się przy tym skutecznością. Jakie typy tensometrów foliowych są dostępne na rynku i co warto wiedzieć na ich temat?

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na cieplejsze, słoneczne dni. Jednak termometry uparcie wskazują niskie temperatury, a aura za oknem nie napawa optymizmem. Kiedy możemy spodziewać się prawdziwej wiosny? Jak będzie wyglądała pogoda na majówkę i maj? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej sporządził długoterminową prognozę na nadchodzący miesiąc.

czwartek, 15 kwiecień 2021 14:11

Wakacje i nowy rok szkolny. Minister zdradza szczegóły

Napisała

Jak będą wyglądały tegoroczne wakacje? Czy będą możliwe wyjazdy na wczasy i pobyty w miejscowościach wypoczynkowych? Czy zbliżający się wielkimi krokami sezon urlopowy przebiegnie w tym roku w normalnych warunkach? Czy Polacy będą mogli wyjechać na upragniony odpoczynek? A co z nowym rokiem szkolnym? Czy dzieci i młodzież wrócą do nauki stacjonarnej? Minister zdrowia uchylił rąbka tajemnicy.

Dziś (15 kwietnia) doszło do wypadku drogowego. Niestety w jego wyniku jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Policja bada okoliczności tego zdarzenia.

Strona 1 z 357
Gruby Benek