• 1
  • 2
  • 3
MyCenter

Aktualności (1991)

piątek, 24 styczeń 2020 10:30

Stop symulantom – nadchodzą zmiany w zwolnieniach L4

Napisane przez

Rząd podjął prace nad przepisami dotyczącymi zwolnień lekarskich L4, a co za tym idzie, uzyskiwaniem zasiłków chorobowych. Zmiany w tej kwestii przyniosą 5-miliardowe oszczędności oraz wypowiedzą wojnę symulantom.

czwartek, 23 styczeń 2020 19:10

Pluszowi święci budzą kontrowersje

Napisane przez

Jakiś czas temu na polskim rynku pojawiły się katolickie zabawki, które mają być sposobem na dotarcie kościoła do najmłodszego pokolenia chrześcijan. Czy taka „promocja świętości” jest etyczna i zgodna z przekonaniami wiernych? Ten temat wzbudza naprawdę wiele kontrowersji.

W Polsce każde urodzone dziecko musi być zarejestrowane w Urzędzie Stanu Cywilnego. O tym, jakie imiona były najpopularniejsze w Augustowie w roku 2019 rozmawialiśmy z kierownikiem augustowskiego USC.

czwartek, 23 styczeń 2020 14:21

„Paczka Dla Dzieciaka Na Święta Od Strażaka” w Augustowie

Napisane przez

Już 25 stycznia w Augustowie zagości Stowarzyszenie OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce. Jego członkowie odwiedzą oddział pediatryczny augustowskiego szpitala. Najmłodsi pacjenci otrzymają prezenty w ramach akcji „Paczka Dla Dzieciaka Na Święta Od Strażaka”.

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton. Szczególnie dużo wytwarzanych jest tzw. jednorazówek, które dodatkowo nie zawsze trafiają do recyklingu. Przypadający 23 stycznia „Dzień bez opakowań foliowych” to dobry moment, by samu zacząć ograniczać zużycie materiałów rozkładających się przez setki lat.

czwartek, 23 styczeń 2020 09:11

Dworzec pod kontrolą

Napisane przez

Augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, przeprowadzili działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach kolejowych pn. „RAD- aktywna tarcza”. Podczas działań funkcjonariusze kontrolowali przestrzeganie przepisów porządkowych na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych.

środa, 22 styczeń 2020 19:20

Wariant burmistrza uzyskał poparcie

Napisane przez

Dzisiejsze obrady Komisji Rozwoju zdominował temat budowy obwodnicy Augustowa. W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, liczne grono mieszkańców oraz byli samorządowcy i społecznicy.

środa, 22 styczeń 2020 15:29

e-ZLA szybciej i prościej

Napisała

Od 18 stycznia na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS udostępniony został nowy kreator wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich oraz nowe funkcje na profilu lekarza.

środa, 22 styczeń 2020 14:07

Co droższe, a co tańsze w 2020 roku?

Napisane przez

Nowy rok zazwyczaj niesie ze sobą wiele zmian. Często są to zmiany w przepisach, a więc i zmiany w cenach niektórych produktów. Jakie podwyżki czekają nas w roku 2020, a na czym będziemy mogli zaoszczędzić? Lista jest dość długa.

środa, 22 styczeń 2020 11:23

Zatrzymany za kradzież z włamaniem

Napisane przez

Augustowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do dwóch piwnic. Jego łupem padło drewno na opał. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

wtorek, 21 styczeń 2020 16:33

GDDKiA o nowej obwodnicy Augustowa

Napisane przez

Budowa nowej obwodnicy miasta stała się obecnie tematem numer jeden, tak wśród mieszkańców, jak i lokalnych polityków. W związku z tym, jeszcze przed jutrzejszym spotkaniem w Urzędzie Miejskim, zwróciliśmy się do dyrekcji GDDKiA o przedstawienie stanu zaawansowania związanych z inwestycją prac przygotowawczych.

wtorek, 21 styczeń 2020 14:59

Akcja „Zimowa Szkoła Bezpieczeństwa” rozpoczęta

Napisała

W Polsce trwają ferie zimowe. Akcja potrwa do 24 lutego br. W województwie podlaskim uczniowie będą przebywać na feriach zimowych od 20.01 do 2.02. Część dzieci będzie przebywało na wypoczynku zorganizowanym w swojej miejscowości, część na wyjazdowych zimowiskach.

Strona 1 z 166
McDonald's
Zakład stolarski
Foto Bajka - Lustra
MIRAD - Bar przy kominku
Videozoo - Kurier
Weterynarz
KA-MIX
Biuro Rachunkowe [Kondracka]
Drewno opałowe
Biuro Rachunkowe [Rafałko]