• 1
  • 2
  • 3

Aktualności (2677)

wtorek, 26 maj 2020 15:27

Anteny 5G w Augustowie? Znamy plany

Napisała

Zgodnie z zapowiedziami jednego z operatorów komórkowych, 5G – nowoczesna technologia piątej generacji – miała się pojawić w Augustowie już w lutym tego roku. Plany spełzły jednak na niczym, a w tym czasie konkurencyjna sieć zdążyła wprowadzić swoje nadajniki w wielu miastach w Polsce. O tym, czy w naszym mieście, tak jak planowano, pojawi się wzbudzająca wiele kontrowersji piąta generacja sieci mobilnych, rozmawialiśmy z augustowskim Starostą Powiatowym.

wtorek, 26 maj 2020 14:20

Woda zmieni barwę

Napisane przez

W związku z pracami, które wkrótce będą przeprowadzane przez miejskie wodociągi, woda w augustowskich kranach może zmienić barwę, a spadki ciśnienia spowodują, że będzie płynęła wolniej. Kiedy?

wtorek, 26 maj 2020 12:46

Dzień Matki

Napisała

26 maja swoje święto obchodzą wszystkie mamy. To właśnie ten dzień przypomina nam, ile w naszym życiu znaczą nasze rodzicielki i jak bardzo są dla nas ważne. Nie zapomnijmy złożyć im życzeń, podarować kwiatka bądź uraczyć drobnym upominkiem.

wtorek, 26 maj 2020 12:01

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Janówce

Napisane przez

Augustowscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 35-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Inwestycja o nazwie „Rozbudowa i modernizacja ul. Rybackiej i modernizacja ul. Kilińskiego oraz zaplanowane przez Urząd Miasta prace mają zostać sfinalizowane do końca lipca bieżącego roku. Główny wykonawca prac, firma EKODROM, przewiduje zakończyć prace nawet w czerwcu.

poniedziałek, 25 maj 2020 18:40

Rowerzysto - kręć bezpiecznie!

Napisała

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Aby bezpieczeństwo było zachowane w każdym aspekcie należy pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów, a także wzajemnej życzliwości wszystkich uczestników ruchu drogowego.

poniedziałek, 25 maj 2020 16:31

Niezwykła „karoca” na ulicach Augustowa [WIDEO]

Napisane przez

W miniony piątek na ulicach Augustowa można było spotkać niezwykłą „karocę” z jeszcze bardziej niezwykłymi pasażerami. Kto miał okazję?

poniedziałek, 25 maj 2020 15:20

Znika najem krótkoterminowy – co go zastąpi?

Napisała

Osoby, które swoje dochody czerpią z krótkoterminowego wynajmu mieszkań, są w niemałych tarapatach. Polacy stracili bowiem zainteresowanie wynajmem mieszkania na krótki okres. Czy coś jest w stanie zastąpić ten rodzaj umowy?

poniedziałek, 25 maj 2020 13:00

Produkował nielegalny tytoń - zatrzymali go kryminalni

Napisane przez

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach zabezpieczyli ponad 5 kg liści tabaki, gilzy papierosowe i maszynki do nabijania papierosów. Zatrzymali również 29-latka podejrzewanego o nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych. Za produkcję papierosów bez wymaganego wpisu do rejestru producentów grozi kara pozbawienia wolności do roku.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które mają pomóc przedsiębiorcom w walce z gospodarczymi skutkami wywołanymi pandemią koronawirusa. Tematyka webinarów będzie poświęcona wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej.

poniedziałek, 25 maj 2020 11:26

Augustowianie obawiają się odwiedzać restauracje

Napisała

Gastronomia to jedna z branż najbardziej poszkodowanych wskutek pandemii. Dlatego też właściciele restauracji, barów czy kawiarni bardzo czekali na trzeci etap odmrażania gospodarki, który pozwoliłby im znów zacząć propsperować. Czy punkty gastronomiczne w Augustowie znów mogą cieszyć się tak dużą popularnością jak przed zamknięciem lokali?

poniedziałek, 25 maj 2020 11:01

NIK na Green Velo, czyli ankieta dla rowerzystów

Napisane przez

Najwyższa Izba Kontroli prowadzi obecnie kontrole dotyczące utrzymania i wykorzystania Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Ten najdłuższy spójnie oznakowany szlak rowerowy w Polsce liczy blisko 2 tys. km długości, łącząc pięć województw Polski Wschodniej. Chcąc uzyskać jak najszerszą informację na temat wykorzystania Szlaku, NIK uruchomiła internetową ankietę, skierowaną do osób, które skorzystały z Green Velo w latach 2018-2019.

Strona 1 z 224