• 1
  • 2

Aktualności (5334)

W sobotę, 2 lipca 2022 roku odbędzie się VII edycja imprezy turystycznej „Z biegiem Kanału Augustowskiego” organizowanej przez Augustowską Organizację Turystyczną. Wydarzenie to skierowane jest zarówno do mieszkańców Augustowa jak i turystów. Udział w imprezie mogą wziąć zarówno rodziny z dziećmi, młodzież szkolna, osoby dorosłe, czy seniorzy.

środa, 15 czerwiec 2022 10:57

Jak zobaczyć twarze innych ludzi? Historia Jasia Wiśniewskiego

Napisane przez

Wiele schorzeń na tle neurologicznym zwiastują bardzo niepozorne objawy – niemożność skupienia wzroku, nadmierny spokój niemowlęcia, który na początku z oczywistych powodów bardzo rodziców cieszy. Często pierwsze niepokojące symptomy pojawiają się wyraźnie dopiero po kilku miesiącach. Tak było w przypadku Jasia. Przypadłość, na którą choruje, zdiagnozowano u zaledwie czworga innych dzieci na całym świecie. Nie ma nawet nazwy, nie mówiąc już o jednej i sprawdzonej metodzie leczenia…

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zlikwidowali w pobliżu Michałowa leśną bimbrownię. Podczas akcji mundurowi zabezpieczyli aparaturę do produkcji nielegalnego alkoholu oraz ponad 500 litrów bimbru ukrytego w podziemnym zbiorniku. Na gorącym uczynku zatrzymano 43-letniego bimbrownika.

środa, 20 kwiecień 2022 10:31

„Pogawędki na Komunalnej”

Napisane przez

APK- Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 2 w Augustowie zaprasza na spotkanie regionalne z cyklu „Pogawędki na Komunalnej” zatytułowane: PRYMAS TYSIĄCLECIA – KAPŁAN I PISARZ

poniedziałek, 11 kwiecień 2022 16:55

KAS zlikwidowała rozlewnię nielegalnego alkoholu

Napisane przez

Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali w gm. Turośń Kościelna (pow. białostocki) magazyn i rozlewnię nielegalnego alkoholu. Podczas akcji mundurowi zabezpieczyli ponad 750 litrów tzw. bimbru. Trzy osoby usłyszały zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Grożą im wysokie grzywny.

środa, 06 kwiecień 2022 13:59

Zwroty i nadpłaty PIT – przypominamy najważniejsze zasady

Napisane przez

Spośród 270 tys. zeznań PIT, które w tegorocznej akcji rozliczeniowej złożyli podatnicy z woj. podlaskiego, nadpłatę wykazano w 70 proc. deklaracji. Z kolei 17 proc. podatników musi dopłacić fiskusowi. W związku z tym, że wielu podatników pyta w jaki sposób najprościej dopłacić podatek przypominamy najważniejsze zasady dotyczące zwrotów i dopłat.

 

Projekt Polsko – Litewskie rysunki pogranicza jest efektem współpracy dwóch grup: polskiej i litewskiej. Towarzystwo Młodego Krechowiaka, a z nim Zespół Tańca Ludowego „Bystry” i Labdoras ir paramos fondas Sypsenu galeria z Wilna z Dziecięco- Młodzieżowym Zespołem Tańca „Sto uśmiechów” nawiązały współpracę i w ramach programu Erasmus+ Akcja 1, Mobilność edukacyjna Młodzież, realizują niniejszy projekt. Projekt rozpoczął się we wrześniu 2021 roku, a zakończy się 30 kwietnia 2022 roku. Punktem kulminacyjnym projektu była wymiana młodzieży w Murzasichlu koło Zakopanego w dniach 29.01 - 05.02.2022r.

poniedziałek, 28 marzec 2022 21:26

Baby Wielkanocne – kiermasz rękodzieła

Napisane przez

 

Drodzy Państwo, Augustowskie Placówki Kultury i Augustynki po kilkuletniej przerwie zapraszają na kiermasz rękodzieła Baby Wielkanocne. W sobotę 9 kwietnia 2022 r. augustowski Rynek Zygmunta Augusta ożyje dzięki naszym Rękodzielnikom i ich niepowtarzalnym produktom!

środa, 23 marzec 2022 12:53

Doroczne spotkanie z oscarowym kinem

Napisane przez

DKF KINOCHŁON zaprasza na ósmą edycję wydarzenia pod nazwą „Namiary na Oscary” – w ostatnich dniach marca pokażemy Państwu filmy, które ścigają się o statuetkę w najważniejszych kategoriach. To trzy dni z rewelacyjnym kinem, dobrym prowadzącym i fantastycznymi gośćmi. Mamy nadzieję, że wieczory od 28. do 30. marca spędzimy wspólnie w augustowskim kinie Iskra (ul. 3 Maja 38). Oto, co dla Państwa przygotowaliśmy:

piątek, 18 marzec 2022 10:55

Złote Gody w Augustowie. Świętowały cztery pary

Napisane przez

W środę, 16 marca 2022 r., w Urzędzie Stanu Cywilnego w Augustowie odbyła się kolejna uroczystość uhonorowania mieszkańców naszego miasta, którzy przeżyli w związku małżeńskim 50 lat. Długoletnie pożycie małżeńskie świętowały 4 pary Jubilatów. W tym szczególnym dniu Jubilatom towarzyszyli ich najbliżsi. Medale w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

Kiedy myślimy o zawodach przyszłości, nieraz wyobrażamy sobie biura rodem z filmu sci-fi, a automatyzacja i robotyzacja dla wielu wydają się bardzo odległe w czasie. Tymczasem jeśli się zastanowić, to takie zmiany już się toczą. Codziennie powstają nowe, bardzo ciekawe zawody. Młodzi ludzie mogą rozwijać swoje pasje i aktywności w wielu dziedzinach.

poniedziałek, 14 marzec 2022 10:41

Przemysław Piotrowski najpopularniejszym pisarzem w Polsce

Napisane przez

Zdaniem czytelników Przemysław Piotrowski jest w Polsce popularniejszym pisarzem od Stephena Kinga, Remigiusza Mroza czy Wojciecha Chmielarza. Jego kryminał „Zaraza” został uznany „Książką Roku 2021” w 7. edycji największego polskiego i prestiżowego plebiscytu lubimyczytać.pl.

Strona 1 z 445
Gruby Benek