• 1
  • 2

Aktualności (4510)

poniedziałek, 14 czerwiec 2021 17:00

Nie prowadziłeś? I tak zapłacisz mandat!

Napisała

Kierowców czekają kolejne istotne zmiany w przepisach drogowych. Tym razem rząd postanowił wziąć się za tych, którzy unikają płacenia mandatów. Po zmianie prawa nie będzie już tak łatwo wymigać się od uiszczenia kary. Kiedy wejdą w życie zaostrzone przepisy i czego konkretnie będą one dotyczyły?

poniedziałek, 14 czerwiec 2021 16:27

Kolejne pokazy ratownicze [ZDJĘCIA]

Napisane przez

11 czerwca 2021 roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie po raz kolejny przeprowadzili pokazy z zakresu edukacji społecznej w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczne wakacje”.

poniedziałek, 14 czerwiec 2021 15:41

Zatrzymano dwie grupy nielegalnych migrantów

Napisane przez

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 11 cudzoziemców za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom. Zatrzymano również trzy osoby, które pomagały w nielegalnym przekroczeniu granicy.

poniedziałek, 14 czerwiec 2021 15:00

Nie jesteś zaszczepiony? Pracodawca może cię zwolnić

Napisała

„Na razie nie ma planów wprowadzenia obowiązku szczepienia przeciw Covid-19” – tak publicznie ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski. Jednak już od jakiegoś czasu wyraźnie widać, że wiele więcej rzeczy można załatwić, będąc w posiadaniu zaświadczenia o przyjęciu preparatu. Teoretycznie nie istnieje zagrożenie zwolnienia z pracy, jeśli nie mamy szczepienia. Pracodawca nie może też wymagać od pracowników informacji na ten temat. A jak to jest w praktyce? Otóż, jak się okazuje, nie można wykluczyć zwolnienia kogoś za to, że jest niezaszczepiony.

poniedziałek, 14 czerwiec 2021 14:00

Brawurowe wyprzedzanie w tylnej kamerze Speedu [WIDEO]

Napisane przez

Kierowca scanii na krajowej "ósemce" wyprzedzał inny samochód ciężarowy na zakazie i wzniesieniu. Nie spodziewał się, że jego brawurową jazdę nagrywa kamera nieoznakowanego radiowozu policjantów z podlaskiej grupy Speed. 49-letni obywatel Estonii został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

poniedziałek, 14 czerwiec 2021 13:31

Bagna też kwitną! [ZDJĘCIA]

Napisała

Bór bagienny to dosyć ubogie siedlisko leśne, które o tej porze roku zachwyca wyglądem.

poniedziałek, 14 czerwiec 2021 12:45

Kupujemy nowy materac. Czy warto wybrać zamówienie w sklepie online?

Napisane przez

Wiele osób uważa, że nie da się kupić dobrego materaca bez uprzedniego przetestowania go. W praktyce jednak, testy w sklepach stacjonarnych często są niemiarodajne, a wręcz mogą wprowadzić w błąd. Jeśli znamy dokładną specyfikację materaca i wiemy, jak ją odczytywać, dobry materac możemy bez trudu kupić przez uprzedniego testowania. W sklepie internetowym Kaszmirowysen.pl czeka na klientów bogaty wybór jakościowych materacy w korzystnych cenach.

poniedziałek, 14 czerwiec 2021 12:37

Był poszukiwany listem gończym. Wpadł w ręce augustowskich policjantów

Napisane przez

Augustowscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Za 70-letnim mieszkańcem powiatu warszawskiego był wydany list gończy, w związku z kradzieżą z włamaniem i oszustwem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie i Krajowej Administracji Skarbowej z Suwałk odzyskali pochodzące z przestępstw cztery naczepy oraz ciągnik siodłowy. Wartość zabezpieczonych pojazdów to około 400 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymany został 50-letni mężczyzna, który usłyszał już zarzut paserstwa.

piątek, 11 czerwiec 2021 15:46

Kask – skuteczna ochrona, czy przykry obowiązek?

Napisała

Boom na rowery trwa w najlepsze – ten środek transportu cały czas cieszy się bowiem niesłabnącą popularnością. Jest to świetny sposób na uprawianie aktywności fizycznej, spędzanie wolnego czasu i skuteczne odstresowanie się. Jednośladem można również szybko dostać się do pracy, szkoły, czy gdziekolwiek tylko chcemy. Czy jednak użytkownicy rowerów, wybierając ten sposób poruszania się po drogach, dbają odpowiednio o swoje bezpieczeństwo? Okazuje się, że niekoniecznie.

piątek, 11 czerwiec 2021 14:34

„Bieg po emocje” dla Basi

Napisała

Już w lipcu rusza akcja charytatywna o nazwie „Bieg po emocje”. W jej ramach do pokonania jest dystans dzielący Suwałki i Kraków, zaś jej celem jak największe rozpowszechnienie zbiórki funduszy dla Basi Turek.

piątek, 11 czerwiec 2021 14:02

Trwa konkurs „Policjant, który mi pomógł”

Napisane przez

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.

Strona 1 z 376
Gruby Benek