• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 03 styczeń 2019 11:40

Logo województwa, kolorowy żubr zasilany energią słoneczną, wita podróżnych

Napisane przez KR
Źródło: Wrota Podlasia Źródło: Wrota Podlasia

Zasilany naturą, wielobarwny i przykuwający wzrok - nowy witacz województwa podlaskiego pojawił się na trasie s8.

Kolorowy, świecący żubr, symbol województwa, stanął przy przebudowanej drodze ekspresowej s8 Warszawa - Białystok, w miejscowości Wyszomierz Wielki. Montaż nowego witacza nie był łatwy, ośmiometrowa, stalowa, ważąca prawie pół tony konstrukcja wymagała odpowiedniego przygotowania i transportu. Witacz nie wymaga podłączenia do prądu, zgodnie z hasłem „Podlaskie Zasilane Naturą” żubra zasili energia słoneczna. Dwa panele słoneczne wystarczą do tego, aby pikselowy król puszczy mógł świecić także w nocy, by nikt nie miał wątpliwości, że wjeżdża na Podlasie.

Logo widnieje w całej okazałości już od 20 grudnia i wita przyjeżdzających w Podlaskie od strony Warszawy. W przyszłym roku kolejne witacze pojawią się na granicach województwa przy drogach o największej częstotliwości ruchu.

Witacz powstał na zamówienie Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Źródło: Wrota Podlasia

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot