• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 03 styczeń 2019 12:32

Przepraszamy, zamknięte

Napisane przez KR
Źródło: pixabay.com Źródło: pixabay.com

W związku z wprowadzonymi nowymi przepisami dotyczącymi handlu, od nowego roku zakupy zrobimy już tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.

Od stycznia 2019 roku niedziele handlowe to jedynie ostatnie niedziele miesiąca oraz dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Poza tymi dniami nie zrobimy już zakupów w dużych centrach handlowych i marketach. Otwarte mogą być ewentualnie apteki, które aktualnie pełnią dyżur, mniejsze sklepiki osiedlowe (pod warunkiem, że sprzedawcą tego dnia jest sam właściciel placówki), stacje benzynowe, cukiernie, kwiaciarnie.

Przypominamy, że rok 2020 przyniesie kolejne zmiany dotyczące niedzielnego zakazu handlu. Wtedy na zrobienie zakupów zostaną nam dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot