• 1
  • 2
piątek, 04 styczeń 2019 17:44

Wielki sukces Balt Yachtu

Napisane przez KA

Augustowski Balt Yacht zdobył prestiżową nagrodę Jacht Roku za swoją najnowszą produkcję Sun Camper 35 . W Nowy Rok, dokładnie o północy już od kilku lat prestiżowy miesięcznik „Żagle” publikuje na swoim portalu wyniki konkursu na Jacht Roku 2019 w Polsce. Nie inaczej było i tym razem - 6 jednostek zdobyło prestiżową nagrodę Jachtów Roku w 6 różnych kategoriach.

Komisja w składzie: Waldemar Heflich - przewodniczący, Stanisław Iwiński, Mariusz Główka, Adrian Skubis, Dominik Życki – sekretarz, wyłoniła zwycięzców konkursu: 3 modele jachtów żaglowych oraz 3 modele łodzi i jachtów motorowych w poszczególnych kategoriach. Komisja przyznała także tytuł Jachtowego Konstruktora Roku. Nagroda Jacht Roku to wielkie i prestiżowe wyróżnienie gwarantujące sukces marketingowy w Polsce i Europie. Augustowska Firma Państwa Kozłowskich - Balt Yacht zdobyła ją po raz piąty co jest rekordowym wynikiem.

Jachtowym Konstruktorem Roku 2018 w Polsce został Krzysztof Smaga. W poszczególnych kategoriach tytuły Jacht Roku 2019 w Polsce - Polish Yacht of the Year 2019 zdobyły:

W kategorii Jachty Żaglowe do 7,5 m długości: Mini 230 - zgłoszony przez firmę Pragmatical Solutions
W kategorii Jachty Żaglowe powyżej 7,5 m długości: Wauquiez Pilot Saloon 42 – zgłoszony przez firmę RR Yachts.
W kategorii Jachty Żaglowe Specjalne: Alubat 450 Ovni – zgłoszony przez firmę JoinUs
W kategorii Jachty Motorowe do 9 m długości: Pegazus 560 Top Fisher – zgłoszony przez stocznię Pegazus Boat.
W kategorii Jachty Motorowe powyżej 9 m długości: Parker Monaco 110 – zgłoszony przez firmę Parker Poland

W kategorii Jachty Motorowe Specjalne:
Sun Camper 35 – zgłoszonemu przez stocznię Balt Yacht z Augustowa
W kategorii tej nominowane były jeszcze:
Northman 1200 – zgłoszony przez stocznię Northman
Futura 40 – zgłoszona przez stocznię Cobra Yachts

Nagrodę specjalną komisja przyznała stoczni Conrad SA za ponad 40-metrowy, luksusowy jacht motorowy Conrad C133 Viatoris

Benedykt Kozłowski powiedział o nagrodzie:

Każde wyróżnienie jest dla nas bardzo cenne a ta nagroda szczególnie, bo przyznawana jest przez grono fachowców.  To już kolejna nagroda Jacht Roku dla naszej firmy, a tą kolejną piątą odbierzemy podczas Targów Wiatr i Woda w Warszawie. Cieszymy się bardzo, gdyż nasza decyzja wejścia w produkcję tak zwanych houseboatów była ryzykowna. Teraz wiemy, iż warto było zaryzykować. Ten wspaniały motorowy jacht nie powstałby bez dużego wsparcia i pracy mojej załogi, której chciałbym serdecznie podziękować. Ich zaangażowanie i pomysły są zawsze dodatkową motywacją do dalszej, ciężkiej pracy. Jachtu nie byłoby też bez konstruktora i przyjaciela dr. Jacka Centkowskiego. Dziękuję również naszym dotychczasowym klientom za wszystkie szczere sugestie i propozycje, które z wielką powagą braliśmy pod uwagę przy planowaniu zwycięskiego jachtu.”

Gratulujemy!

Więcej w tej kategorii: « Ferie zimowe tuż-tuż... Ogłoszenie »
Gruby Benek
Taekwondo