• 1
  • 2
poniedziałek, 07 styczeń 2019 09:50

Warsztaty kulinarne ORIENT EKSPRESS

Napisane przez MD

Za nami kolejna udana impreza 27. Finału WOŚP! Tym razem było to gotowanie na 50 osób, czyli wielkie warsztaty kulinarne ORIENT EXPRESS, zorganizowane przez Polską Szkołę Gastronomiczną i Restaurację „Pod Jabłoniami”, które, odbyły się w sobotę 5 stycznia w Osiedlowym Domu Kultury w Augustowie. Wejściówek na nie zabrakło już na kilka dni przed terminem.

Pod czujnym okiem Head Chefa Restauracji „Pod Jabłoniami” - Kamila Paszkowskiego i jego zespołu - pięćdziesięciu amatorów dobrego jedzenia przygotowało takie przysmaki kuchni azjatyckiej, jak: tajski makaron pad thai, pierś kaczki pekińskiej w sosie hoisin, koreańskie spring rolls, japoński udon przyprawiony sosem ostrygowym i kolendrą i wiele innych. Wszystko zdrowe, pyszne i ..... proste!

Właśnie proste – bo przesłaniem warsztatów było pokazanie prostych sposobów na zdrowe gotowanie, które można powtórzyć w domu, a miarą zadowolenia uczestników z imprezy może być zawartość puszki WOŚP, do której trafiły datki zbierane na cel tegorocznego Finału – zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Organizatorom imprezy – Polskiej Szkole Gastronomicznej i Restauracji „Pod Jabłoniami”, jak też Spółdzielni Mieszkaniowej, która użyczyła gościnnie lokalu na rzecz imprezy WOŚP - serdecznie dziękujemy.

M.Dworak

Gruby Benek