• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 07 styczeń 2019 11:37

Nie bądźmy obojętni

Napisane przez KR
Źródło: KPP Augustów Źródło: KPP Augustów

Od kilku dni temperatura powietrza utrzymuje się poniżej zera. Augustowscy policjanci, w ramach działań „Nie bądźmy obojętni” kontrolują miejsca w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu.

Augustowscy policjanci od początku jesieni prowadzą działania „Nie Bądźmy Obojętni”. Teraz, gdy temperatura powietrza spadła znacznie poniżej zera, mundurowi sprawdzają miejsca w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Policjanci zaglądają do pustostanów, odwiedzają ogródki działkowe, kontrolują klatki schodowe i piwnice, a także sprawdzają miejsca wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W przypadku napotkania osób potrzebujących pomocy funkcjonariusze informują ich o dostępnych formach pomocy. W powyższym zakresie dzielnicowi prowadzą ścisłą współpracę i wymianę informacji z Ośrodkami Pomocy Społecznej w powiecie.

Apelujemy również do wszystkich mieszkańców powiatu augustowskiego „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. W przypadku zauważenia osób narażonych na zamarznięcie, prosimy o kontakt pod nr alarmowy 112.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot