• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 07 styczeń 2019 17:38

W drodze po kolejne Igrzyska Olimpijskie

Napisane przez  RED

Na zaproszenie pani Agnieszki Milanowskiej - dyrektor szkoły i pana Bogusława Sowóla - pierwszego trenera, społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie gościła dzisiaj w swoich murach Joannę Fiodorow, absolwentkę szkoły, a obecnie wspaniałą polską lekkoatletkę.

Joanna to dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012 – VII miejsce w rzucie młotem), Rio de Janerio (2016 – IX miejsce w rzucie młotem), brązowa medalistka mistrzostw Europy w Berlinie w 2018 roku.

Podczas spotkania Joanna Fiodorow przybliżyła uczniom rozwój swojej kariery sportowej, począwszy od bardzo dobrze przepracowanych lekcjach wychowania fizycznego w szkole i zajęciach w Uczniowskim Klubie Sportowym Technik Augustów. „Zainteresowanie lekkoatletyką zaszczepił we mnie mój pierwszy trener, Bogusław Sowól, który bardzo umiejętnie pokierował moim rozwojem, pokazał, że sumienna praca i talent pozwalają na osiąganie sukcesów sportowych na skalę międzynarodową. Jestem szczęśliwa, że w tym roku mój pierwszy trener został nagrodzony przez Ministra Sportu i Turystyki. Mogę śmiało powiedzieć, że dzięki niemu jestem w tym, a nie innym miejscu w swojej karierze sportowej”. Następnie pytania zadawali uczniowie na temat kariery sportowej a także życia prywatnego pani Joanny Fiodorow. Dużo pytań dotyczyło okresu kiedy Joanna była uczennicą szkoły, reprezentowania szkoły na zawodach szkolnych, jej zainteresowań dodatkowych i hobby.

W czasie spotkania Joanna Fiodorow skierowała do uczniów apel, aby aktywnie uczestniczyć w lekcjach wychowania fizycznego, dbać o swój rozwój fizyczny i zdrowie, spędzać czas wolny na aktywności fizycznej. Uczniowie otrzymali z rąk lekkoatletki zdjęcia z autografem.

Na zakończenie spotkania z mistrzynią padły słowa wsparcia i zapewnienie trzymania kciuków w przyszłych startach i życzenia walki o medale na Igrzyskach Olimpijskich w Tokyo w 2020 roku. Spotkanie zakończyła pani Agnieszka Milanowska dyrektor szkoły, wręczając symboliczny świąteczny upominek.


sp2aug.pl

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Opał klasy PREMIUM
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Marzec 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Gruby Benek
Biuro Rachunkowe
GENERALI
^ REKLAMA ^