• 1
  • 2
  • 3
środa, 09 styczeń 2019 14:14

W drodze po kolejne Igrzyska Olimpijskie

Napisane przez KR
Źródło: UM Augustów Źródło: UM Augustów

Na zaproszenie pani Agnieszki Milanowskiej - dyrektor szkoły i pana Bogusława Sowóla- pierwszego trenera, społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie gościła dzisiaj w swoich murach Joannę Fiodorow, absolwentkę szkoły, a obecnie wspaniałą polską lekkoatletkę. Joanna to dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012 – VII miejsce w rzucie młotem), Rio de Janerio (2016 – IX miejsce w rzucie młotem), brązowa medalistka mistrzostw Europy w Berlinie w 2018 roku.

Podczas spotkania Joanna Fiodorow przybliżyła uczniom rozwój swojej kariery sportowej, począwszy od bardzo dobrze przepracowanych lekcjach wychowania fizycznego w szkole i zajęciach w Uczniowskim Klubie Sportowym Technik Augustów. „Zainteresowanie lekkoatletyką zaszczepił we mnie mój pierwszy trener, Bogusław Sowól, który bardzo umiejętnie pokierował moim rozwojem, pokazał, że sumienna praca i talent pozwalają na osiąganie sukcesów sportowych na skalę międzynarodową. Jestem szczęśliwa, że w tym roku mój pierwszy trener został nagrodzony przez Ministra Sportu i Turystyki.   Mogę śmiało powiedzieć, że dzięki niemu jestem w tym, a nie innym miejscu w swojej karierze sportowej”. Następnie pytania zadawali uczniowie na temat kariery sportowej a także życia prywatnego pani Joanny Fiodorow. Dużo pytań dotyczyło okresu kiedy Joanna była uczennicą szkoły, reprezentowania szkoły na zawodach szkolnych, jej zainteresowań dodatkowych i hobby.

W czasie spotkania Joanna Fiodorow skierowała do uczniów apel, aby aktywnie uczestniczyć w lekcjach wychowania fizycznego, dbać o swój rozwój fizyczny i zdrowie, spędzać czas wolny na aktywności fizycznej. Uczniowie otrzymali z rąk lekkoatletki zdjęcia z autografem.

Na zakończenie spotkania z mistrzynią padły słowa wsparcia i zapewnienie trzymania kciuków w przyszłych startach i życzenia walki o medale na Igrzyskach Olimpijskich w Tokyo w 2020 roku. Spotkanie zakończyła pani Agnieszka Milanowska dyrektor szkoły, wręczając symboliczny świąteczny upominek.

Źródło: UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek