• 1
  • 2
  • 3
  • 4
środa, 09 styczeń 2019 14:14

W drodze po kolejne Igrzyska Olimpijskie

Napisane przez KR
Źródło: UM Augustów Źródło: UM Augustów

Na zaproszenie pani Agnieszki Milanowskiej - dyrektor szkoły i pana Bogusława Sowóla- pierwszego trenera, społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie gościła dzisiaj w swoich murach Joannę Fiodorow, absolwentkę szkoły, a obecnie wspaniałą polską lekkoatletkę. Joanna to dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012 – VII miejsce w rzucie młotem), Rio de Janerio (2016 – IX miejsce w rzucie młotem), brązowa medalistka mistrzostw Europy w Berlinie w 2018 roku.

Podczas spotkania Joanna Fiodorow przybliżyła uczniom rozwój swojej kariery sportowej, począwszy od bardzo dobrze przepracowanych lekcjach wychowania fizycznego w szkole i zajęciach w Uczniowskim Klubie Sportowym Technik Augustów. „Zainteresowanie lekkoatletyką zaszczepił we mnie mój pierwszy trener, Bogusław Sowól, który bardzo umiejętnie pokierował moim rozwojem, pokazał, że sumienna praca i talent pozwalają na osiąganie sukcesów sportowych na skalę międzynarodową. Jestem szczęśliwa, że w tym roku mój pierwszy trener został nagrodzony przez Ministra Sportu i Turystyki.   Mogę śmiało powiedzieć, że dzięki niemu jestem w tym, a nie innym miejscu w swojej karierze sportowej”. Następnie pytania zadawali uczniowie na temat kariery sportowej a także życia prywatnego pani Joanny Fiodorow. Dużo pytań dotyczyło okresu kiedy Joanna była uczennicą szkoły, reprezentowania szkoły na zawodach szkolnych, jej zainteresowań dodatkowych i hobby.

W czasie spotkania Joanna Fiodorow skierowała do uczniów apel, aby aktywnie uczestniczyć w lekcjach wychowania fizycznego, dbać o swój rozwój fizyczny i zdrowie, spędzać czas wolny na aktywności fizycznej. Uczniowie otrzymali z rąk lekkoatletki zdjęcia z autografem.

Na zakończenie spotkania z mistrzynią padły słowa wsparcia i zapewnienie trzymania kciuków w przyszłych startach i życzenia walki o medale na Igrzyskach Olimpijskich w Tokyo w 2020 roku. Spotkanie zakończyła pani Agnieszka Milanowska dyrektor szkoły, wręczając symboliczny świąteczny upominek.

Źródło: UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DANBUS
Foto Bajka - Fotograf
Zakład stolarski
Opał klasy PREMIUM
MIRAD - Bar przy kominku
Biuro Rachunkowe
Drewno opałowe
Weterynarz
GENERALI
Tepete - Auto zastępcze