• 1
  • 2
czwartek, 17 styczeń 2019 11:26

Teatr Pneumatyczny obchodzi swoje pierwsze urodziny!

Napisane przez KR
Źródło: UM Augustów Źródło: UM Augustów

W poniedziałek, 14 stycznia br., premierą spektaklu kryminalnego „Osaczenie” wg „Something to hide” Lesliego Sandsa rozpoczął się Tydzień Teatru w Augustowie, wydarzenia organizowanego z okazji pierwszych urodzin Teatru Pneumatycznego.

Spektakl, w reżyserii Pawła Lewkowicza cieszył się dużym zainteresowaniem, czego dowodem była wypełniona po brzegi sala kinowa. Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk oraz Dyrektor APK Anna Jastrzębska złożyli wszystkim aktorom serdeczne podziękowania za dotychczasową działalność artystyczną oraz życzenia wielu sukcesów i kolejnych, wspaniałych lat funkcjonowania Teatru.

Teatr Pneumatyczny działa od 2018 r. przy Augustowskich Placówkach Kultury. Grupa przygotowuje i prezentuje spektakle dramatyczne oraz realizuje szereg zajęć z improwizacji teatralnej skierowanych do młodzieży oraz osób dorosłych.

We wtorek, 15 stycznia o godz. 18.00 w Szufladzie Bistro odbył się wieczór krótkich gier improwizowanych z Teatrem Pneumatycznym, a o godz. 20.00 w Kinie Iskra sekretny seans filmowy zorganizowany we współpracy z DKF Kinochłon.

Tydzień Teatru w Augustowie potrwa do 19 stycznia. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia:

W środę, 16 stycznia o godz. 17.00 w sali teatralnej I LO odbędzie się premiera spektaklu „WSZYSTKIE JEGO ŻONY”. Zaś w czwartek, 17 stycznia o godz. 18.30 w Kinie Iskra odbędzie się retransmisja spektaklu Royal National Theatre w Londynie „KOTKA NA GORĄCYM BLASZANYM DACHU”.

W piątek, 18 stycznia o godz. 16:00 w sali teatralnej I LO widzowie będą mogli obejrzeć spektakl Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie dramatu Sławomira Mrożka „NA PEŁNYM MORZU”.

Na zakończenie Tygodnia Teatru, w sobotę, 19 stycznia zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury, gdzie o godz. 17.30 odbędzie się czytanie sztuki „LIST Z DALEKA”  w wykonaniu aktorów Teatru Pneumatycznego oraz Teatru Hybrydy UW.

Bilety na wydarzenia do nabycia w Augustowskich Placówkach Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59.

Źródło: UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.