• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 20 styczeń 2019 21:16

Predathlon Sirvis ICE

Napisane przez RED

Predathlon – w letnim wydaniu zawody na bieg, kajak i rower po Suwalskim Parku Krajobrazowym. Zimowe wydanie imprezy Predathlon Sirvis ICE było na parę/duet, trzeba było razem wystartować i razem ukończyć. Zawody zaczęły się od biegu na odcinku ok 16 km Puszczy Augustowskiej, terenem Nadleśnictwa Głęboki Bród i Pomorze, zawodnicy startowali z Okółka by razem dobiec do Stanicy Wodnej we Frąckach i tam już także razem, wsiadając do kajaka, płynęli parami nurtem Czarnej Hańczy na dystansie ok 6 km.

Na starcie stanęło 50 zawodników, choć chętnych było duzo wiecej. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, pewnie ze względu na zimowe wydanie kajaka. Dla większość zawodników największa atrakcją był właśnie zimowy spływ Czarną Hańczą, odkrywaną po raz pierwszy. Zawodnicy pochodzili z Warszawy, Białegostoku, Augustowa, Olecka, Suwałk, Ełku, Orzysza, Gdańska...

Zawody odbyły się w iście zimowej atmosferze. Start zawodników poprzedziła minuta ciszy w związku z żałobą narodową. Na koniec zawodów uczestnicy mogli ogrzać się przy ognisku oraz korzystając z sauny, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Morsowanie, regionalne przysmaki w formie kartaczy, przyjazna atmosfera... Wierzymy, że Predathlon Sirvis ICE na długo zostanie w pamięci uczestników.

Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal.

Wielkim wsparciem były dla nas : Sirvis Apartamenty – fundator głownych nagród, Kayak Zone – dostarczył kajaki, Eyeye Polska oraz Nadleśnictwo Głęboki Bród, który uzupełnił pakiety zawodników o pamiątkowe przewodniki turystyczne po Podlasiu.

Orgnizatorem imprezy była Fundacja „Kierunek Ultra” z Suwałk, wsparciem Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Aktywni” w Wieliczkach.
Najlepsi na mecie to:

I miejsce i czas ogólny - AGROBROS (Jakub i Kamil Ołowscy) - 1:46:28,
II miejsce PGR (Marcin Konopczyński i Wojciech Majewski) - 1:56:35;
III miejsce xRunners (Marek Czapran i Dominik Wałdowski) - 1:57:21.

Zapraszamy wszystkich na Predathlon Turtul – 31 sierpień 2019 – bądźcie z nami! Zapisy:
https://elektronicznezapisy.pl/event/3350/signup.html

Fundacja „Kierunek Ultra” z Suwałk – organizator Grand Prix o Puchar Folwarku Hutta, trzydniowej imprezy sportowo – kulturalnej Biegun Zima, Ultra Hańczy i Turtul Trail, Biegu Przyjaciół Wigierskiego Parku Narodowego oraz charytatywnego biegu Pomóz Biegiem.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot