• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 21 styczeń 2019 11:13

Miejskie Spotkanie Opłatkowe 2019

Napisane przez KR
Źródło: UM Augustów Źródło: UM Augustów Fot: Zbigniew Bartoszewicz

Wzorem ubiegłych lat, w połowie stycznia przedstawiciele augustowskich środowisk spotykali się na Miejskim Spotkaniu Opłatkowym. Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do wspólnej modlitwy, przełamania się opłatkiem oraz złożenia sobie noworocznych życzeń. Tegoroczne spotkanie samorządowców odbyło się w środę, 19 stycznia w Szkole Podstawowej nr 4.

W uroczystości zorganizowanej z inicjatywy burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka udział wzięli samorządowcy, radni miejscy i powiatowi, osoby duchowne na czele z biskupem ełckim ks. Jerzym Mazurem, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy szkół i instytucji publicznych funkcjonujących w naszym mieście, przedstawiciele lokalnych mediów i organizacji pozarządowych.

Spotkanie rozpoczęło się od występu Zespołu Melodia działającego przy Augustowskich Placówkach Kultury pod przewodnictwem Pana Tadeusza Giedrojcia. Zgromadzonych gości przywitał Przewodniczący Rady Miejskiej w Augustowie Marcin Kleczkowski, który przekazał zebranym życzenia w imieniu Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 zaprezentowali zebranym gościom jasełka.

Uczestnicy z uwagą przyjęli życzenia pasterza Diecezji Ełckiej ks. Jerzego Mazura. Ksiądz Biskup wyraził słowa wdzięczności wszystkim, którzy w minionym roku czynili wspólne dobro, poprzez rzetelne wypełnianie powierzonych zadań.  Życzył, aby duch święty umacniał naszą wiarę i umiejętność wybaczania.

Życzenia złożył także burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk: Tragiczne wydarzenia ostatnich dni skłaniają do refleksji, zatrzymajmy się na chwilę w zadumie. Na Nowy Rok życzę Państwu przede wszystkim, byśmy spotykali na swojej drodze wyłącznie dobrych ludzi, abyśmy realizowali nowe wyzwania w zgodzie z własnym sumieniem i z życiem innych ludzi.

Źródło: UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot