Wydrukuj tę stronę
piątek, 25 styczeń 2019 11:15

290 zgłoszeń – Podlaska Marka z kolejnym rekordem

Napisane przez KR
Źródło: Wrota Podlasia Źródło: Wrota Podlasia Fot: Wojciech Oksztol

Jubileuszowa 15. edycja Podlaskiej Marki ruszyła pełną parą, kolejny raz ustanawiając rekord zgłoszeń. 290 propozycji to najlepszy wynik w kilkunastoletniej historii Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego.

Liczba zgłoszeń oraz ich wysoka jakość ilustrują jak wiele dzieje się w Województwie Podlaskim, są też dowodem dużej przedsiębiorczości Podlasian. Za wszystkie propozycje serdecznie dziękujemy!

Zgłoszenia do nagrody otrzymywaliśmy przez trzy pierwsze tygodnie stycznia. Ostatecznie wpłynęło 70 kandydatur więcej niż podczas ubiegłorocznej edycji. Najliczniej reprezentowaną kategorią jest Produkt Użytkowy, do której nadesłano 60 propozycji, od tablic manipulacyjnych, poprzez noże do wozów paszowych, aż po luksusową bieliznę.

Rywalizacja o Podlaską Markę toczyć się będzie w siedmiu kategoriach tematycznych: Produkt Spożywczy (52 zgłoszenia), Produkt Użytkowy (60 zgłoszeń), Inwestycja (22 zgłoszenia), Odkrycie (25 zgłoszeń), Wydarzenie (51 zgłoszeń), Kultura (38 zgłoszeń), Społeczeństwo (42 zgłoszenia).

W kolejnym etapie właściciele produktów zostaną poproszeni o weryfikację zgłoszeń i wyrażenie zgody na udział w Podlaskiej Marce. O zasadach potwierdzania zgłoszeń poinformujemy wkrótce na naszej stronie internetowej.

Pełną listę zgłoszeń można zobaczyć pod tym linkiem - PODLASKA MARKA 2018 – Zgłoszenia.

Źródło: Wrota Podlasia