• 1
  • 2
  • 3
sobota, 26 styczeń 2019 16:08

Drugi start i drugie zwycięstwo

Napisane przez ŁW

Tadeusz Walendykiewicz, żołnierz OT z 12 batalionu lekkiej piechoty w Suwałkach, wygrał II Nocny Bieg Powstańca Styczniowego w kategorii +35. To drugi start i drugie zwycięstwo szer. Walendykiewicza od początku roku.

W zawodach wystartowało ponad 50 biegaczy. Trasa liczyła około 17 km i wiodła przez Puszczę Augustowską. Bieg odbywał się w prawdziwie zimowych warunkach - trasa była zaśnieżona i pokryta miejscami lodem.

Ostatecznie Tadeusz Walendykiewicz ukończył bieg z czasem 1:04:36, co dało mu pierwsze miejsce w kategorii +35 oraz drugie w klasyfikacji open.

To mój drugi start w tym biegu. W tym roku udało mi się poprawić wynik o jedną minutę” – mówi Tadeusz Walendykiewicz. „To jednocześnie moje drugie zwycięstwo w 2019 roku. Dwa tygodnie temu też wygrałem. W marcu planuję start w Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu” – dodał żołnierz 12 batalionu lekkiej piechoty.

Szer. Tadeusz Walendykiewicz został wybrany Najlepszym Sportowcem 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w 2018 roku. Na co dzień pracuje jako sprzedawca części samochodowych.

por. Łukasz Wilczewski

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot