• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 04 luty 2019 13:07

Nowa kategoria na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Napisane przez KR
Źródło: KMP Białystok Źródło: KMP Białystok

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa poszerzona została o kolejną nową kategorię, tj. „Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej”. Kategoria ta pozwala na zaznaczenie na KMZB zagrożeń w lokalach rozrywkowych, w tym w tzw. "Escape Room-ach" czy "parkach linowych".

Do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa została dodana  nowa kategoria zagrożeń o nazwie „Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej”, przy pomocy której można przekazywać informacje o wszelkich zagrożeniach występujących w tego rodzaju miejscach (np. Escape Room, czy też "parkach linowych"). Każdy kto zauważy zagrożenie w lokalu rozrywkowym może zgłosić je Policji poprzez właśnie KMZB. Aby dokonać zgłoszenia wystarczy kliknąć na właściwą kategorię i wypełnić pole z opisem zagrożenia. Informacja ta trafi następnie do policjantów, którzy dokonają jej weryfikacji.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy do zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk. Policjanci sprawdzają wskazane miejsca i reagują na łamanie prawa. Jest to również świetne narzędzie do komunikowania się z dzielnicowym, do którego - jako do tzw. policjanta pierwszego kontaktu - spływa taka informacja. Jednak nie jest to narzędzie powodujące natychmiastową interwencję Policji – to tego wciąż służy numer alarmowy 112.

Źródło: KMP Białystok

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.