• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 07 luty 2019 11:42

Pieszy - bezpieczny - widoczny po zmierzchu

Napisane przez  KR
Źródło: KPP Augustów Źródło: KPP Augustów

Augustowscy policjanci brali udział w działaniach „PIESZY-BEZPIECZNY – WIDOCZNY PO ZMIERZCHU”. Mundurowi przypominali o obowiązku używania elementów odblaskowych, umieszczonych w sposób widoczny dla kierujących.

Wczoraj po południu, augustowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego brali udział w wojewódzkich działaniach „PIESZY - BEZPIECZNY-WIDOCZNY PO ZMIERZCHU”. Z analizy danych statystycznych wynika, że w styczniu bieżącego roku piesi uczestniczyli w 16 wypadkach drogowych zaistniałych na terenie województwa, co stanowi blisko 60% wszystkich wypadków. Wczorajsze przedsięwzięcie było ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa, w szczególności tych pieszych, którzy poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. W trakcie działań, mundurowi zwracali uwagę na przewinienia popełniane przez kierowców polegające na nie ustąpieniu pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu dla pieszych, wyprzedzanie pojazdu na przejściu, lub bezpośrednio przed nim i inne mogące zagrozić bezpieczeństwu pieszego uczestnika ruchu drogowego. Mundurowi też baczniej przyjrzeli się pieszym, którzy przechodzą przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wchodzą na nią bezpośrednio przed jadący pojazd, bądź zza przeszkody ograniczającej widoczność kierowcy. Największą jednak uwagę poświęcili pieszym, poruszającym się poza terenem zabudowanym. Policjanci sprawdzali, czy piesi poruszają się właściwą stroną drogi i czy wywiązują się z obowiązku używania elementów odblaskowych po zapadnięciu zmierzchu.

Mając na względzie bezpieczeństwo pieszych, policjanci zachęcają do używania odblasków także w terenie zabudowanym na mniej oświetlonych drogach. Mundurowi przypominają, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat karny.

PAMIĘTAJMY BEZPIECZNY PIESZY, TO WIDOCZNY PIESZY!

Źródło: KPP Augustów

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Biuro Rachunkowe
GENERALI
5Stand Up Piotr Wojteczek
^ REKLAMA ^