• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 07 luty 2019 12:19

„Mała książka – wielki człowiek” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Augustowie

Napisane przez  KR
Źródło: MBP Augustów Źródło: MBP Augustów

Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak! Dlatego jesienią  2018 roku w ramach organizowanej przez Instytut Książki kampanii czytelniczej „Mała książka – wielki człowiek” Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie przystąpiła do pilotażowego projektu skierowanego do rozpoczynających edukację przedszkolną trzyletnich dzieci oraz ich rodziców.

Nawyk codziennego czytania z dzieckiem oraz regularnego odwiedzania biblioteki warto kształtować już od najwcześniejszych lat życia dziecka, dlatego zaprosiliśmy rodziców trzylatków, żeby wspólnie ze swoimi Maluchami odebrali w bibliotece wyjątkowy prezent. W przygotowanej dla nich „Wyprawce Czytelniczej” znalazły się: książka „Pierwsze wiersze dla…” (antologia wierszy wybitnych polskich poetów), poradnik „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” przypominający o korzyściach wynikających z czytania oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dzieci lubią słuchać opowieści zapisanych na łamach książek, czego mogłyśmy doświadczyć odwiedzając augustowskie przedszkola i zachęcając trzylatków do odwiedzenia biblioteki. Do końca 2018 roku przybyło nam 36-ciu młodych czytelników, którzy po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę, zostali zapisani do biblioteki, wybrali i wypożyczyli swoją pierwszą książkę, stając się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego. Swoje Wyprawki Czytelnicze odebrało również 9-ciu dotychczasowych użytkowników. Kilka osób otrzymało imienny dyplom za aktywne rozwijanie czytelniczej pasji, czyli wypożyczenie co najmniej dziesięciu książek. Dzięki pilotażowi akcji bibliotekom publicznym w całej Polsce przybyło blisko 28 tys. nowych czytelników!

W bieżącym roku Wyprawki Czytelnicze czekają w naszej bibliotece na  dzieci z rocznika 2016. Serdecznie zapraszamy rodziców ze swymi pociechami! Zarówno do naszej siedziby głównej przy ulicy Hożej 7 (Oddział dla Dzieci) jak też Filii nr 1 przy ul. Nowomiejskiej 100a i Filii nr 2 przy ul. Komunalnej 2.

A już wiosną ruszy kolejna edycja projektu, skierowana tym razem do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. O szczegółach kampanii będziemy informować w najbliższym czasie.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.wielki-czlowiek.pl, gdzie można znaleźć  najważniejsze informacje o kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”.

Źródło: MBP Augustów

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Biuro Rachunkowe
GENERALI
5Stand Up Piotr Wojteczek
^ REKLAMA ^