• 1
  • 2
  • 3
  • 4
piątek, 08 luty 2019 12:17

Podlaskie na targach turystycznych w Rydze

Napisane przez  KR
Źródło: Wrota Podlasia Źródło: Wrota Podlasia

W miniony weekend (1-3 lutego) w Centrum Wystawienniczym na Ķīpsala w Rydze odbyły się 26. Międzynarodowe Targi Turystyczne Balttour 2019, w czasie których nie zbrakło oferty turystycznej z województwa podlaskiego.

Dla turystów indywidualnych Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przygotował szereg atrakcji, przybliżających walory regionu. Amatorzy turystyki kulinarnej mogli spróbować regionalnych przysmaków oraz skomponować własną herbatę na bazie podlaskich ziół. Całość stoiska uzupełniały materiały promujące największe atrakcje turystyczne regionu. Podlaska oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających, z których wielu deklarowało, że w najbliższym czasie odwiedzi nasz region.

Zdecydowana większość przyjazdów turystów z Łotwy (analogicznie do turystów z Litwy i Estonii) do województwa podlaskiego nosi charakter tranzytowy. Nasze województwo zazwyczaj jest pierwszym „przystankiem” podczas podróży turystów z krajów bałtyckich i Skandynawii na południe Europy, i pod tym też kątem przygotowana została oferta turystyczna województwa. Jest ona ukierunkowana na pobyty krótkoterminowe, i ma zachęcić turystów do pozostania w województwie podlaskim dłużej niż tylko na nocleg.

W ramach pobytu na Łotwie delegacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, z Pawłem Jessa zastępcą dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki UMWP spotkała się z Ambasador RP na Łotwie Moniką Michaliszyn, z którą omówiono perspektywy rozwijania współpracy w dziedzinie turystyki pomiędzy samorządami i regionami z Polski i Łotwy.

Departament Edukacji, Sportu i Turystyki UMWP

Źródło: Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Biuro Rachunkowe
GENERALI
5Stand Up Piotr Wojteczek
^ REKLAMA ^