• 1
  • 2
  • 3
  • 4
poniedziałek, 11 luty 2019 11:17

Tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej

Napisane przez  KR
Źródło: POSG Źródło: POSG

Od 10 do 16 lutego 2019 r. na mocy rozporządzenia podpisanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w Polsce wprowadzona została tymczasowa kontrola na granicach wewnętrznych, tj. z Czechami, Niemcami, Litwą i Słowacją oraz w portach morskich i lotniczych, które także stanowią granicę wewnętrzną strefy Schengen.

Na granicy polsko – litewskiej do przekraczania granicy wyznaczono dwanaście tymczasowych przejść granicznych szczegółowo wymienionych w ROZPORZĄDZENIU. Są to: Ogrodniki, Budzisko, Trakiszki, Berżniki, Sudawskie, Trompole, Krejwiany (gmina Rutka-Tartak), Krejwiany (gmina Puńsk), Burbiszki, Podlaski, Poszeszupie, Grzybina.

Powodem jest konieczność zapewnienia porządku publicznego i bezpieczeństwa podczas konferencji w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, która odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 ltego br. Przywrócenie kontroli na granicach wewnętrznych oznacza nie tylko możliwość stałego, bądź czasowego kontrolowania osób przekraczających granicę, ale również przeciwdziałania wjazdowi do Polski osób, które mogą zakłócić porządek publiczny lub w inny sposób stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. W praktyce nie będzie się to wiązało z żadnymi ograniczeniami w podróżowaniu. Jest to wyrywkowa, sprofilowana kontrola graniczna, prowadzona na wjazd do Polski.

Straż Graniczna posiada doświadczenie w zakresie tymczasowego przywrócania kontroli granicznej, ponieważ kontrola była przywracana na polskiej granicy już czterokrotnie – podczas EURO 2012, COP19 w Warszawie w 2013 r., Szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. czy w trakcie grudniowej konferencji COP 24 w Katowicach. Zdobyte doświadczenia pokazują, że działania realizowane w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej nie powodują istotnych utrudnień na drogach przecinających granicę państwową.

Źródło: POSG

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Biuro Rachunkowe
GENERALI
5Stand Up Piotr Wojteczek
^ REKLAMA ^