• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 12 luty 2019 11:39

Bieg Tropem Wilczym - Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Napisane przez KR
Źródło: UM Augustów Źródło: UM Augustów

Kolejny raz Augustów bierze udział w organizacji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym. Tegoroczna edycja odbędzie się 3 marca już dziś można się zarejestrować.

Bieg pamięci na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń biegowych w Augustowie. Impreza rozpocznie się w niedzielę, 3 marca o godz. 12.00 przy Amfiteatrze nad jeziorem Necko. Bieg organizowany jest na dwóch dystansach: 1963 m i 5000 m. Pierwszy dystans symbolizuje datę śmierci ostatniego z Wyklętych Józefa Franczaka pseudonim „Lalek”.

Organizatorem ogólnopolskim Biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja, a lokalnymi: Urząd Miasta Augustowa, Powiat Augustowski, Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie oraz Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Augustowie. Warunkiem uczestnictwa w biegach jest dokonanie prawidłowej rejestracji na stronie oraz wniesienie opłaty.  Rejestracja i szczegółowe informacje dotyczące biegu pamięci „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” dostępne są na oficjalnej stronie biegu: http://www.basenaugustow.pl/TropemWilczym

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu!

Źródło: UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.