• 1
  • 2
  • 3
  • 4
wtorek, 12 luty 2019 12:26

„Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Napisane przez  KR
Źródło: pixabay.com Źródło: pixabay.com

Młodzież szkół średnich za miesiąc stanie do rywalizacji w kolejnym etapie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

634 uczniów w województwie podlaskim zdecydowało się wystartować w I etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. 

Przez 5 lat liczba uczestników chętnych do wzięcia udziału w „Lekcjach z ZUS” wzrosła 4,5 – krotnie. W całej Polsce w tym roku szkolnym ponad 75 tys. uczniów  z 1 471  szkół była skłonna do zapoznania się z tą tematyką. W naszym regionie takie ambicje miało 634 wychowanków z 20 szkół.
- Wiedza dotycząca ubezpieczeń społecznych wciąż jest niewielka w naszym kraju. Od pewnego czasu ZUS stara się to zmienić. Stąd też pomysł na wprowadzenie do szkół propozycji edukacyjnych, w tym „Lekcji z ZUS” realizowanych w szkołach ponadpodstawowych. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Z roku na rok coraz więcej uczniów bierze w nich udział, a celem  jest wygranie olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.- informuje  Katarzyna Krupicka  regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Droga do sukcesu została podzielona na trzy etapy: szkolny, wojewódzki i centralny. Na laureatów finału czekają nie tylko cenne nagrody, w postaci laptopów, tabletów i czytników e-book, ale również indeksy na najlepsze polskie uczelnie. Młodzież ma za sobą już pierwszy etap, w którym wyłoniono 14 najlepszych szkół w naszym województwie. Każdą ze zwycięskich placówek reprezentować będzie trzyosobowa grupa młodzieży. W całej Polsce zakwalifikowały się 330 takich drużyn.
- Chęć posiadania tak przydatnej a jednocześnie specjalistycznej wiedzy jak pojęcie dlaczego warto się ubezpieczać i opłacać składki, jak założyć własna firmę oraz jak działa system emerytalno-rentowy, jest dla młodych ludzi nie lada wyzwaniem. Jak mówią sami uczniowie, już teraz, po zapoznaniu się z całym materiałem wiedzą na co  mają zwrócić uwagę podejmując pierwszą pracę. To do nich jak do ekspertów zwracają się o poradę znajomi i rodzina. - mówi Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Wojewódzki etap olimpiady o ubezpieczeniach społecznych odbędzie się 15 marca w Oddziale ZUS w Białymstoku. Tego dnia wyłoniony zostanie zespół, który będzie reprezentował województwo podlaskiego w finale olimpiady, która odbędzie się 26 kwietnia w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie.
                                        
Katarzyna Krupicka
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa podlaskiego

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Biuro Rachunkowe
GENERALI
5Stand Up Piotr Wojteczek
^ REKLAMA ^