• 1
  • 2
  • 3
  • 4
piątek, 15 luty 2019 14:29

"Wymyślony przez podziemie"– promocja tomiku "Oskarżony Jezus Ch." Erazma Stefanowskiego

Napisane przez KR
Źródło: APK Źródło: APK

Augustowskie Placówki Kultury i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zapraszają 1 marca 2019 roku na godz. 18:00 do Miejskiego Domu Kultury na wieczór poetycki – promocję najnowszego tomiku Erazma Stefanowskiego pt. „Oskarżony Jezus Ch.”. Z Autorem porozmawia Alicja Bajkowska, a wiersze o „Oskarżonym” odczyta Krzysztof Anuszkiewicz.

Wieczorkowi poetyckiemu towarzyszyć będzie oprawa muzyczna. 
Książka „Oskarżony Jezus Ch.” wydana przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” to zbiór poezji patriotycznej w konwencji biblijnej. Rozpoczyna się Prologiem o aresztowaniu Oskarżonego i zapowiedzią Jego rzekomo samobójczej śmierci, a kończy Epilogiem poddającym w wątpliwość istnienie Jezusa Ch. Motyw ten nawiązuje do żołnierzy wyklętych przysypanych w dołach śmierci zapomnieniem.

Erazm Stefanowski – ur. w 1976 roku w Augustowie i tam zamieszkały. Poeta, prozaik, felietonista, eseista. Debiutował w 1996 roku na łamach „Przeglądu Augustowskiego”. Jego twórczość prezentowana była w lokalnej i ogólnopolskiej prasie, a także na antenie radia. Laureat kilkudziesięciu konkursów literackich. Jego wiersze publikowane były w licznych almanachach i antologiach. Od 2004 roku współpracuje z miesięcznikiem „Nasz Sztabiński Dom”, gdzie publikuje felietony, określane jako „zadziorne” lub „odważne”, i poezję. W 2006 roku wydał tom wierszy „Zaprawione mirrą”. W 2014 roku ukazał się zbiór opowiadań autora „Nie wiary godne”, natomiast w 2018 roku tom poezji patriotycznej „Oskarżony Jezus Ch.”.

Wstęp wolny – zapraszamy!
Miejski Dom Kultury w Augustowie
Rynek Zygmunta Augusta 9

Źródło: APK

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
DANBUS
Foto Bajka - Fotograf
Opał klasy PREMIUM
MIRAD - Bar przy kominku
Eureka
GENERALI
Biuro Rachunkowe
Drewno opałowe
Tepete - Auto zastępcze