• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
czwartek, 21 luty 2019 21:30

Pieniądz rządzi światem

Napisane przez ML

We wtorek ( 19 lutego) odbyło się posiedzenie Komisji Statutowej Rady Miasta, gdzie poruszono kilka kwestii w tym aspekt wynagradzania radnych.

Z propozycją podwyżek wyszedł przewodniczący Marcin Kleczkowski argumentując, że maksymalna wysokość stawki „(...) nie dla każdego radnego rekompensuje ten czas poświęcony na aktywność związaną z pełnieniem mandatów(...)". Uzasadniał to tym, aby : „gorzej uposażonych nie eliminować z aktywności społecznej, ponieważ dla ludzi dobrze zarabiających w pracy nie jest to problem, lecz dla ludzi niezamożnych nieobecność w pracy i aktywność społeczna wiąże się z uszczerbkami jeśli chodzi o zarobki ”.

Propozycja podwyższenia diet trafiła na kontrę radnego Tomasza Bukłaho. Przypomniał wszystkim cel bycia radnym i udzielania się społecznie. "Praca samorządowa jest to praca na rzecz lokalnej społeczności na zasadzie pracy społecznej i pewnego rodzaju poświecenia(...) ograniczamy w pewien sposób osoby, które mogłyby to traktować jako formę dochodu czy zarobkowania. Ideą nadrzędną pracy w samorządzie to pełnić dobro na rzecz lokalnej społeczności”.

Po słownej wymianie pomysł podwyższenia wypłat został wycofany. Ku pocieszeniu rajcowskich serc warto w tym miejscu przytoczyć zdanie autorstwa Trygve Gulbranssena : "...pieniądz rządzi światem, tak biednymi, którym go brak, jak i bogatymi, którzy są jego niewolnikami".

Tak więc może i pieniądz rządzi światem, ale augustowskimi radnymi na ten moment nie będzie. I tego się trzymajmy ...

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
Foto Bajka - Lustra
Videozoo - Kurier
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski

Najnowsze komentarze

Drewno opałowe
Biuro Rachunkowe [Rafałko]
Weterynarz
KA-MIX
Biuro Rachunkowe [Kondracka]