• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
piątek, 22 luty 2019 11:31

Nagrody i stypendia dla wybitnie utalentowanych artystycznie mieszkańców Augustowa

Napisane przez KR
Źródło: UM Augustów Źródło: UM Augustów

Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk już po raz trzeci przyznał nagrody i stypendia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury. Laureatami nagród i stypendiów zostały osoby o wybitnych osiągnięciach wnoszące ogromny wkład w rozwój życia kulturalnego Augustowa.  W czwartek, 21 lutego zastępca burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz wręczył dyplomy oraz złożył gratulacje laureatom nagród i stypendystom.

Nagrodę za całokształt działalności kulturalnej w kwocie 4 200 zł otrzymał Elżbieta Granacka -pedagog, którego ogromne zaangażowanie i sukcesy edukacyjno-wychowawcze doceniła nie tylko augustowska społeczność ale również Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznając Medal Komisji Edukacji Narodowej w 2001 r., a w 2006 r. nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Od 2008 roku pracuje jako instruktor muzyczny w Augustowskich Placówkach Kultury. Z jej inicjatywy powstało wiele zespołów, które odnoszą liczne sukcesy na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Komponuje muzykę instrumentalną oraz piosenki, pisze teksty, jest animatorką życia kulturalnego Augustowa. Elżbieta Granacka otrzymała również stypendium burmistrz Miasta Augustowa 2019 w kategorii powyżej 26 roku życia.

Nagrodę za wybitne osiągnięcia o wysokim znaczeniu artystycznym w kwocie 2 800 zł otrzymali:

Krystyna Fiodorow - od 1986 roku pracuje w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Augustowie i przez cały ten czas z wielką pasją, zaangażowaniem i niesłabnącym entuzjazmem działa na rzecz upowszechniania czytelnictwa dzieci i młodzieży.

Erazm Stefanowski- poeta, prozaik, eseista, felietonista, autor artykułów sportowych i wywiadów. Laureat kilkudziesięciu regionalnych i ogólnopolskich konkursów literackich, poetyckich i prozatorskich. Autor 2 książek poetyckich: Zaprawione mirrą i Oskarżony Jezus Ch. Autor tomu poezji  Nie wiary godne. Erazm Stefanowski został również stypendystą burmistrz Miasta Augustowa 2019 r. w kategorii powyżej 26 roku życia.

Stypendium w kategorii do 26 lat w kwocie 500 zł miesięcznie burmistrz Miasta Augustowa przyznał:

Oskarowi Tomeckiemu – tancerzowi tańca towarzyskiego w Klubie Sportowym Promenada w Augustowie. Wielokrotny laureat i finalista turniejów ogólnopolskich. W grudniu 2018 r zdobył, wraz z partnerką tytuł Mistrza Okręgu Podlaskiego w tańcach latynoamerykańskich w kategorii wiekowej Młodzież. Na Mistrzostwach Polski w najwyższej klasie tanecznej A w kategorii wiekowej Młodzież + Dorośli zajął 9 miejsce.

Wiktorii  Zapolnik – tancerce tańca towarzyskiego w Klubie Sportowym Promenada w Augustowie. Wielokrotna laureatka i finalistka turniejów ogólnopolskich. Wraz z partnerem zdobyła tytuł Mistrza Okręgu Podlaskiego w tańcach latynoamerykańskich w kategorii wiekowej Młodzież. Na Mistrzostwach Polski w najwyższej klasie tanecznej A w kategorii wiekowej Młodzież + Dorośli zajęła 9 miejsce.

Karolinie Kuśmierz, której dorobek artystyczny, mimo młodego wieku, jest przeogromny. Jest laureatką kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Jednym z największych dotychczasowych sukcesów Karoliny Kuśmierz jest zdobycie I miejsca  w „Golden Classical Music Awards” International Competition w Carnegie Hall w Nowym Yorku. Zdobyła również I miejsce podczas International Music Competition „Salzburg” Grand Prize Virtuoso w Austrii 2018.

Stypendium w kategorii powyżej 26 roku życia w kwocie 500 zł miesięcznie burmistrz Miasta Augustowa przyznał: Elżbiecie Granackiej, Erazmowi Stefanowskiemu oraz Barbarze Gałczyńskiej – Pudlik, która od wielu lat realizuje pasje do malarstwa, literatury oraz fotografii. Eksponowała swoją twórczość na około 30 wystawach, m.in. we Włoszech, na Litwie, w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Kanadzie. Tworzy w technice olejnej i akrylowej oraz akwareli. W swoich pracach często sięga po tematy związane z naturą oraz z motywami architektury. Maluje również portrety muzyków. Kolejną pasją pani Barbary Gałczyńskiej – Pudlik jest działalność literacko-publicystyczna. Jej wiersze publikowane były m.in.  w Klubie Literackim Nauczycieli w Białymstoku.

Wszystkim laureatom nagród i stypendiów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
Zakład stolarski
Foto Bajka - Lustra
MIRAD - Bar przy kominku
Videozoo - Kurier
KA-MIX
Biuro Rachunkowe [Kondracka]
DrewSot
Weterynarz
Drewno opałowe