• 1
  • 2
  • 3
  • 4
piątek, 22 luty 2019 11:38

Przetwórstwo - dofinansowanie dla rolników

Napisane przez KR
Źródło: Wrota Podlasia Źródło: Wrota Podlasia Fot: Anna Augustynowicz

Jeszcze tylko do 1 marca 2019 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji czeka na wnioski do konkursu na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Naborem powinni się zainteresować zwłaszcza ci rolnicy, którzy planują uruchomić przetwórstwo w ramach rolniczego handlu detalicznego. Realizując projekt  producent może liczyć na zrefundowanie kosztów zakupu m. in. maszyn lub urządzeń, wyposażenia, budowy lub adaptacji pomieszczeń oraz dokumentacji. Finansowane nie jest kupno pojazdów. W zależności od rodzaju beneficjenta i formy planowanej działalności dofinansowanie może wynieść od 10 tys. zł do nawet 500 tys. zł, przy czym refundacji podlegają koszty inwestycji kwalifikującej się do wsparcia, poniesione przez beneficjenta, w wysokości do 50% kosztów kwalifikowalnych. Największe szanse w naborze mają osoby do 40 roku życia (młodzi rolnicy), projekty innowacyjne, sprzyjające ochronie środowiska uczestniczące w unijnych lub krajowych systemach jakości.

Więcej informacji o punktacji oraz inne szczegółowe informacje o warunkach naboru znajdziecie w poniższym linku:

https://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

Źródło: Wrota Podlasia

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Agro
Opał klasy PREMIUM
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Eureka
Tepete - Auto zastępcze
GENERALI
Biuro Rachunkowe
Drewno opałowe