• 1
  • 2
  • 3
  • 4
poniedziałek, 25 luty 2019 11:50

Namiary na Oscary – "Roma"

Napisane przez KR
Źródło: kinochlon.pl Źródło: kinochlon.pl

W imieniu Kina Iskra serdecznie zapraszamy na seans filmowy "Roma".

Data: 26 lutego 2019r.
Start: godzina 18:00

Gość - Kuba Mikurda

Filmoznawca, dziennikarz, psycholog filozof, w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk prowadzi grupę badawczą pracującą nad współczesnymi, filozoficznymi teoriami filmu; autor i współautor całej półki książek o tematyce filmowej, Współpracował między innymi z „Canal+”, „Krytyką Polityczną” i „Biurem Literackim”.

Gość - Błażej Hrapkowicz

Krytyk filmowy i kulturoznawca. Człowiek, który o Oscarach i walczących o nie filmach, wie niemal wszystko, dwukrotnie prowadził polską transmisję gali rozdania Oscarów. Autor audycji filmowej radiowej czwórki „Hrapkowidz” i magazynu „Kino mówi” , który można obejrzeć w każdy czwartek w „Ale kino+”, swoje artykuły publikuje "Filmie", "Kinie", "dwutygodnik.com", "filmweb.pl", jest także współautorem "Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama" i "Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej".

ROMA to barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu, opowiadający historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków. Cleo (Yalitza Aparicio) i Adela (Nancy García García) pracują dla niedużej rodziny w zamieszkiwanej przez klasę średnią dzielnicy Meksyku Romie. Pani domu, matka czwórki dzieci Sofia (Marina de Tavira) usiłuje uporać się z przedłużającą się nieobecnością męża, natomiast Cleo musi stawić czoło druzgocącej prawdzie. Czy zacznie przez to zaniedbywać dzieci Sofii, które kocha jak własne? Starając się nadać nowy sens miłości i poczuciu solidarności w kontekście hierarchii społecznej, gdzie klasa i rasa są ze sobą pokrętnie splecione, Cleo i Sofia po cichu zmagają się ze zmianami przenikającymi ich rodzinny dom w kraju, w którym dochodzi do starć między wspieraną przez rząd milicją a demonstrującymi studentami.

Główny konkurent naszej "Zimnej wojny", nominowany do Oscarów w kategoriach: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Najlepszy Film, Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa - Yalitza Aparicio,
Najlepsza Aktorka Drugoplanowa - Marina de Tavira, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Scenariusz Oryginalny, Najlepsza Scenografia,
Najlepsze Zdjęcia, Najlepszy Dźwięk, Najlepszy Montaż Dźwięku.

Bilety i rezerwacje MDK, Rynek Z. Augusta 9 tel. 87 6433659 lub w kinie „Iskra” na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Źródło: APK

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Foto Bajka - Lustra
MIRAD - Bar przy kominku
DANBUS
Agro
Eureka
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz
GENERALI
Drewno opałowe