• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 25 luty 2019 11:50

Namiary na Oscary – "Roma"

Napisane przez KR
Źródło: kinochlon.pl Źródło: kinochlon.pl

W imieniu Kina Iskra serdecznie zapraszamy na seans filmowy "Roma".

Data: 26 lutego 2019r.
Start: godzina 18:00

Gość - Kuba Mikurda

Filmoznawca, dziennikarz, psycholog filozof, w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk prowadzi grupę badawczą pracującą nad współczesnymi, filozoficznymi teoriami filmu; autor i współautor całej półki książek o tematyce filmowej, Współpracował między innymi z „Canal+”, „Krytyką Polityczną” i „Biurem Literackim”.

Gość - Błażej Hrapkowicz

Krytyk filmowy i kulturoznawca. Człowiek, który o Oscarach i walczących o nie filmach, wie niemal wszystko, dwukrotnie prowadził polską transmisję gali rozdania Oscarów. Autor audycji filmowej radiowej czwórki „Hrapkowidz” i magazynu „Kino mówi” , który można obejrzeć w każdy czwartek w „Ale kino+”, swoje artykuły publikuje "Filmie", "Kinie", "dwutygodnik.com", "filmweb.pl", jest także współautorem "Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama" i "Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej".

ROMA to barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu, opowiadający historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków. Cleo (Yalitza Aparicio) i Adela (Nancy García García) pracują dla niedużej rodziny w zamieszkiwanej przez klasę średnią dzielnicy Meksyku Romie. Pani domu, matka czwórki dzieci Sofia (Marina de Tavira) usiłuje uporać się z przedłużającą się nieobecnością męża, natomiast Cleo musi stawić czoło druzgocącej prawdzie. Czy zacznie przez to zaniedbywać dzieci Sofii, które kocha jak własne? Starając się nadać nowy sens miłości i poczuciu solidarności w kontekście hierarchii społecznej, gdzie klasa i rasa są ze sobą pokrętnie splecione, Cleo i Sofia po cichu zmagają się ze zmianami przenikającymi ich rodzinny dom w kraju, w którym dochodzi do starć między wspieraną przez rząd milicją a demonstrującymi studentami.

Główny konkurent naszej "Zimnej wojny", nominowany do Oscarów w kategoriach: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Najlepszy Film, Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa - Yalitza Aparicio,
Najlepsza Aktorka Drugoplanowa - Marina de Tavira, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Scenariusz Oryginalny, Najlepsza Scenografia,
Najlepsze Zdjęcia, Najlepszy Dźwięk, Najlepszy Montaż Dźwięku.

Bilety i rezerwacje MDK, Rynek Z. Augusta 9 tel. 87 6433659 lub w kinie „Iskra” na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Źródło: APK

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.