• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 25 luty 2019 15:46

Arte Culinaria Italiana w Augustowie!

Napisane przez KR
Źródło: UM Augustów Źródło: UM Augustów

W dniach 22-24 lutego 2019 roku w Hotelu Warszawa*** SPA & RESORT w Augustowie odbył się XIV Konkurs Włoskiej Sztuki Kulinarnej „Arte Culinaria Italiana”. Konkurs jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulinarnych w kalendarzu imprez gastronomicznych w Polsce. Celem głównym konkursu jest wykazanie się znajomością w przygotowaniu dań kuchni włoskiej z wykorzystaniem wskazanych w regulaminie produktów.

Autorem i pomysłodawcą konkursu jest Giancarlo Russo, najbardziej znany włoski szef kuchni. Współorganizatorem tegorocznej edycji jest Hotel Warszawa*** SPA & RESORT w Augustowie. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Ambasady Włoskiej w Polsce i Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Honorowy Patronat nad konkursem objął także Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk.

W zmaganiach konkursowych zmierzyli się pasjonaci kuchni włoskiej- 12 zespołów profesjonalistów oraz 6 drużyn Gwiazd, wśród nich między innymi: Izabela Trojanowska, Wanda Kwietniewska, Zygmunt Chajzer oraz Paweł Stasiak. Dania profesjonalistów oceniało Jury Profesjonalne Degustacyjne i Techniczne. Dania Gwiazd oceniali jurorzy degustacyjni VIP, wśród nich burmistrz Augustowa.

Partnerem konkursu jest Bellavita Expo XXI Warsaw 2019. Wsparcia i pomocy merytorycznej udzielają stowarzyszenia kucharskie: Stowarzyszenie Kucharzy Polskich, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz Greckie Stowarzyszenie Kucharzy Poland Branch Office.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.

Źródło: UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot