• 1
  • 2
  • 3
  • 4
wtorek, 26 luty 2019 12:20

Narodowe Czytanie 2019 – wybieramy tytuły

Napisane przez KR
Źródło: Wrota Podlasia Źródło: Wrota Podlasia

Do 11 marca br. można przesyłać tytuły dzieł z klasyki polskiej literatury jako propozycje lektury. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Ubiegłoroczna edycja miała wyjątkowy charakter - w związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę czytano „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Powieść Żeromskiego podczas wrześniowego finału akcji była czytana na wszystkich kontynentach – w blisko 3000 miejsc na całym świecie, w tym w 134 poza granicami Polski, w 33 krajach, nawet na Antarktydzie.

Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W temacie maila należy podać tytuł proponowanego utworu.

Źródło: Wrota Podlasia

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Zakład stolarski
Foto Bajka - Lustra
Opał klasy PREMIUM
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
GENERALI
Biuro Rachunkowe
Drewno opałowe
Weterynarz
Tepete - Auto zastępcze