• 1
  • 2
środa, 27 luty 2019 18:04

Wręczenie stypendiów naukowych i sportowych w SP4

Napisane przez RED

W dniu 27.02.2019r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Augustowie odbyła się piękna uroczystość wręczenia uczniom stypendiów naukowych i sportowych. Swoją obecnością zaszczycili nas Wiceburmistrz Miasta Augustowa Pan Filip Chodkiewicz, Kierownik Wydziału Spraw Społecznych i Administracyjnych Pan Michał Kotarski oraz rodzice nagrodzonych uczniów.

Dyrektor szkoły Pani Mariola Brygida Karpińska w swoim przemówieniu podkreśliła, że „... każdy uczeń potrzebuje właściwej motywacji do pracy, oczekuje pochwały, nagrody za rzetelne jej wykonanie. Nagrody są ważne, ale uświadamiamy też naszym wychowankom, iż nagroda nie jest najważniejsza, ale wiedza, satysfakcja i zadowolenie. Stypendyści wyróżniają się nie tylko wiedzą, ale i zaangażowaniem w życie swoich środowisk. Mają czas na naukę, pracę społeczną i rozwijanie własnych zainteresowań. My jesteśmy dumni, bo to efekt pracy naszych nauczycieli, którzy wyłapują „te diamenty” i „szlifują je”. Sprawowanie opieki pedagogiczno – wychowawczej nad uczniem uzdolnionym to też wielkie wyzwanie dla samego nauczyciela. Kluczem do sukcesu jest osobowość nauczycieli, ich wiedza i entuzjazm. Gratuluję i dziękuję Państwu za pomoc dzieciom uzdolnionym w rozwijaniu ich talentów, pasji i umiejętności. Szczególne słowa podziękowania kieruję także do rodziców, Państwa Anny i Bogusława Karpińskich, Ewy i Marka Ziarko, Joanny i Zbigniewa Kopiczko, Pani Alicji Rowińskiej. Rodzicom nagrodzonych uczniów przekazuję wyrazy swojego uznania w związku z osiągnięciami Państwa dzieci. Dziękuję za wkład pracy i osobiste zaangażowanie w edukację i wychowanie naszych młodych przyjaciół. Młodzież lepiej wykształcona, o lepszych kwalifikacjach w przyszłości dobrze zadba o nasze środowisko.

Drodzy Młodzi Przyjaciele, wszystkim Wam serdecznie gratuluję. Z dumą patrzymy na Wasze osiągnięcia, sukcesy w nauce, sporcie i zaangażowanie w prace na rzecz Waszych środowisk. Rozwijajcie swoje zainteresowania i zmieniajcie na lepsze nasze miasto, gminę, powiat i cały kraj. Bo mogą to robić tylko ludzie mądrzy, doświadczeni i potrafiący przewidywać skutki dziś podejmowanych decyzji. Jestem pewna, że Wy będziecie to umieli. Życzę Wam tak samo dobrych wyników w nauce na koniec roku! Pozostałych uczniów zachęcam do pracy i dorównania swoim kolegom. Warto !!!”

Następnie zaproszeni goście i społeczność szkolna mogli obejrzeć poloneza w wykonaniu uczniów klasy pierwszej i wysłuchać części artystycznej w wykonaniu uczniów klasy piątej.

Gratulacje i słowa uznania młodym laureatom przekazał Wiceburmistrz Miasta Augustowa Pan Filip Chodkiewicz, który wręczył stypendia naukowe Burmistrza Miasta Augustowa uczniom: Marice Ziarko, uczennicy klasy V B, ze średnią 6,0 i wzorowym zachowaniem, Kubie Karpińskiemu, uczniowi klasy V B, ze średnią 6,0 i wzorowym zachowaniem oraz stypendia sportowe bardzo dobrze uczącej się Zofii Rowińskiej, uczennicy klasy VII A i Jakubowi Kopiczko, uczniowi klasy III Ag.

Na zakończenie tej bardzo radosnej uroczystości wysłuchano piosenki pt. „Melody” w wykonaniu Zosi Rowińskiej oraz podziękowań Pani Dyrektor Marioli Karpińskiej wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

Taekwondo
Gruby Benek