• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 05 marzec 2019 12:19

Dotacja na stworzenie świetlicy dla dzieci w Nowince

Napisane przez KR
Źródło: Wrota Podlasia Źródło: Wrota Podlasia

Ponad 170 tysięcy złotych przyznał zarząd województwa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na utworzenie ośrodka w Nowince. Świetlica "Promyk Puszczy" wspomoże w rozwoju dzieci z ubogich rodzin.

Stowarzyszenie na rzecz integracji społeczności wiejskiej „Wspólnota Puszczy” w partnerstwie z gminą Nowinka utworzą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Nowince świetlicę „Promyk Puszczy”. Jej zadaniem będzie opieka nad dziećmi w wieku od 6 do 17 lata, pochodzącymi z ubogich rodzin, borykających się z problemami.
Wezmą one udział w zajęciach informatycznych, językowych, teatralnych, rzemiosła artystycznego, a także z zakresu skutecznej nauki i zapamiętywania.
W świetlicy podopieczni będą mieli też zapewnioną opiekę, pomoc w nauce, organizację czasu wolnego, zajęcia wychowawcze.
Pobyt w tej placówce ma im pomóc w życiu, zniwelować zagrożenie wykluczeniem społecznym.

Wartość tego projektu wynosi 182 tys. zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego – 172 tys. zł. Został on zgłoszony w naborze w ramach Lokalnej Grupy Działania „Suwalsko-Sejneńska”.

Źródło: Wrota Podlasia

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot