• 1
  • 2
  • 3
  • 4
wtorek, 12 marzec 2019 08:18

DKF Kinochłon "Kafarnaum", gość Artur Zaborski

Napisała

Zło na świecie bierze się z nieszczęśliwego dzieciństwa... - wielkie kino w Kinochłonie
Najdłuższa, piętnastominutowa owacja po projekcji na festiwalu w Cannes, Nagroda Jury i nominacja do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny – to najnowsza propozycja augustowskiego DKF-u Kinochłon.

W poniedziałek 18 marca o godzinie 18:30 w kinie Iskra pokażemy Państwu najnowszy film Nadine Labaki pt. „Kafarnaum”. Reżyserka „Karmelu” i „Slamdoga. Milionera z ulicy” tym razem opowiada nam historię chłopca z Bejrutu, który pozwał swoich rodziców, za to że się urodził... Zaina poznamy na sali sądowej, na której opowiada o tym, jak doszło do tego, że występuje przeciwko własnej rodzinie.

Nie brakuje w tym filmie detali – poznajemy bardzo dokładnie warunki życia chłopca, przejmujący brak miłości, patologię. Nadine Labaki jednak nie próbuje manipulować widza obrazami skrzywdzonych dzieci i bejruckiej biedy – ona daje tym dzieciom głos. Dzieciom, które muszą sobie radzić w szorstkich i bezlitosnych realiach Libanu, gdzie na porządku dziennym jest handel ludźmi, narkotyki,
Historia opowiedziana z perspektywy dziecka, to niemal reporterski obraz przeszywający serce. Jak twierdzi reżyserka, składa się wyłącznie z rzeczywistych zdarzeń, zasłyszanych opowieści, wspomnień, doświadczeń. Autentyzm i energiczny montaż pokazują skalę patologicznej biedy, ale nie odbierają filmowi artystycznej kreacji.

Nie bójcie się Państwo sentymentalizmu i perwersyjnego epatowania nędzą – w „Kafarnaum” tego nie znajdziecie. To zasługa także wspaniałej kreacji aktorskiej głównego bohatera, który nigdy się nie poddaje, jest zaradny i nigdy nie załamuje rąk, a do tego urzeka empatią i opiekuńczością.

Uporać się z podjętym w filmie tematem pomoże nam Artur Zaborski – krytyk filmowy, były redaktor naczelny portalu Stopklatka.pl. Teraz jego teksty można przeczytać w „Kinie", „Aktivist", „Dzienniku. Gazecie Prawnej" i portalach Interia.pl i ARTPapier. Założyciel krakowskiego DKF-u Magazyn Kultury, w którym był dyrektorem programowym przez dwa lata. Wykładowca w akademiach filmowych dla dzieci i młodzieży. Wielki miłośnik Iranu i jego mieszkańców, perskiej kultury i jej popularyzator w Polsce.
Bądźcie Państwo z nami w poniedziałek w kinie!

Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub w kinie „Iskra” na godzinę przed rozpoczęciem seansu

Kino ISKRA

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
Foto Bajka - Lustra
Opał klasy PREMIUM
MIRAD - Bar przy kominku

Najnowsze komentarze