• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 14 marzec 2019 10:40

Konkurs ekologiczno-literacki „Bajki z mchu i paproci”.

Napisane przez 

Konkurs ekologiczno-literacki „Bajki z mchu i paproci” już od kilku lat integruje dzieci i sprawdza ich wiedzę o florze i faunie Puszczy Augustowskiej. Tegoroczna edycja odbyła się 12 marca w Oddziale dla Dzieci MBP. Organizatorem zawodów jest Koło Przewodników Turystycznych PTTK oraz Augustowskie Placówki Kultury - Miejska Biblioteka Publiczna. Patronat nad imprezą objęło Nadleśnictwo Augustów.

Do rywalizacji zgłosiło się dziesięć drużyn ze wszystkich augustowskich szkół podstawowych. Młodzi miłośnicy przyrody dzielnie zmierzyli się z konkursowymi zadaniami. Musieli wykazać się swoją wiedzą o zwierzętach zamieszkujących Puszczę Augustowską, rozwiązać krzyżówkę tematyczną, poradzić sobie z rozsypanką wyrazową i złamać zaszyfrowane hasło oraz popisać się talentem wokalnym i plastycznym. Wystawę prac pokonkursowych można obejrzeć w bibliotece, zachęcamy. W czasie oczekiwania na werdykt na dzieci czekał słodki poczęstunek. Wybrzmiały także wspólnie wyśpiewane piosenki o tematyce biwakowo-leśnej.

Imprezę, tradycyjnie, poprowadziła pani Krystyna Korzeniewska, prezes Koła Przewodników Turystycznych PTTK w Augustowie. Dzielnie pomagali jej Żwirek i Muchomorek. Przybyła także Leśna Wróżka, w tej roli Krystyna Bakuniewicz. Swoją obecnością konkurs uświetniły również przedstawicielki Nadleśnictwa Augustów, Wioleta Kuczkiewicz i Paulina Giedrojć, które opowiadały o żubrach i wilkach zamieszkujących Puszczę Augustowską, o puszczańskich rezerwatach przyrody i wspólnie z dziećmi rozmawiały o tym, co różni drzewa liściaste i iglaste.

Kluczem do sukcesu było zgranie i dobra współpraca całej trzyosobowej drużyny. Po emocjonującej rywalizacji jury przyznało dwa pierwsze miejsca: drużynie Leśnych wiewiórek ze SP nr 2 (w składzie: Zuzanna Obek, Dominika Staniszewska i Maciej Krukowski) oraz drużynie Wilczków ze SP nr 4 (w składzie: Weronika Dębska, Magda Malinowska i Igor Muraczewski).

Na drugim stopniu podium stanęły także dwa zespoły: Sowy Mądre Głowy ze SP nr 3 (w składzie: Julia Bajkowska, Zofia Czerwińska i Jakub Rajkowski) oraz Sasanki ze Społecznej SP STO (w składzie: Matylda Khan, Antonina Olszewska i Jan Wiśniewski).

Trzecie miejsce zajęły Niedźwiedzie ze SP nr 4 w składzie: Zuzanna Karczewska, Marcin Przyczyna i Robert Stefanowski.

Za swoją równie dużą wiedzę o przyrodzie pozostałe zespoły otrzymały wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi – pięknymi albumami o tematyce przyrodniczej, ufundowanymi przez sponsora, Nadleśnictwo Augustów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy i zaangażowania. Słowa uznania kierujemy również w stronę rodziców i nauczycieli, którzy przygotowali dzieci do konkursu.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Bibliotekarz MBP

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Opał klasy PREMIUM
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Marzec 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Gruby Benek
Biuro Rachunkowe
GENERALI
^ REKLAMA ^