Wydrukuj tę stronę
sobota, 16 marzec 2019 17:12

Płatne parkowanie jeszcze nie teraz

Napisane przez ML

Temat uruchomienia płatnego parkowania w centrum miasta został poruszony na Komisji Rozwoju Rady Miejskiej. Z pytaniem o podanie realnego terminu utworzenia strefy  radni zwórcili się do Kierownika Wydziału Inwestycji - Magdaleny Sokołowskiej.

Urzędniczka poinformowała zebranych, „(...)że w ciągu miesiąca po podjęciu uchwały będziemy w stanie dobrać szczegóły specyfikacji przetargowej i ogłosimy przetarg. Natomiast sprawa tego przetargu wygląda tak, że przekraczamy progi unijne, więc takie ogłoszenie musi pojawić się w biuletynie europejskim na minimum 40 dni(...)”. Na dodatek każda wprowadzona zmiana do specyfikacji wydłuża termin składania ofert o 15 dni. To niestety nie koniec przeszkód, gdyż „po otwarciu kopert podpisać umowy możemy po 2 tygodniach i musimy zabezpieczyć czas na wprowadzenie tej strefy w życie(...) i jest to minimalny czas trzech miesięcy".

Po podliczeniu terminów wyszło na to, iż płatne parkingi mogłyby zostać oddane do użytku w najwcześniej w październiku lub listopadzie. W związku z czym padła propozycja, by parkometry uruchomić od 2020 roku.