• 1
  • 2
  • 3
  • 4
niedziela, 17 marzec 2019 12:47

Co z ulicą Wojska Polskiego?

Napisane przez KK

W tym roku ma dojść do remontu znajdującej się w rękach powiatu ulicy Wojska Polskiego w Augustowie. Całość kosztować ma 6 milionów złotych, z czego ponad połowa kwoty pochodzi ze środków zewnętrznych. Kością niezgody pozostaje jednak budowa oświetlenia, bowiem samorządy w Augustowie przerzucają się odpowiedzialnością.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 14 marca, Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa zaproponował pomoc na realizację inwestycji w wysokości 1,5 mln złotych. W ramach tych środków znajdzie się 400 tysięcy złotych na remont oświetlenia. To wciąż jednak o 400 tysięcy za mało, aby zamknąć sprawę przebudowy. Na sesji pojawił się również pomysł dofinansowania całości kwoty z kasy miasta, większością glosów radnych ten projekt został jednak odrzucony.

Twarde stanowisko w sprawie trzyma natomiast Starostwo Powiatowe w Augustowie. Ich zdaniem miasto powinno sfinansować projekt nowego oświetlenia. Jak powiedział w romowie z nami Jarosław Szlaszyński, Starosta Powiatu Augustowskiego, miasto powinno wykazać dobrą wolę i pomóc w inwestycji.

"W przeszłości miasto wykonywało już projekty oświetlenia na drogach należących do powiatu. Jak mówiłem na Komisji Rozwoju Rady Miejskiej, jeśli miasto nie ma pieniędzy niech powie to wprost. Próby natomiast działania w inny sposób nie mogą spotkać się z aprobatą ze strony władz powiatowych."

Oficjalne stanowisko Starostwa Powiatowego w tej sprawie, jak poinformował nas Szlaszyński, poznamy 20 marca.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Obejrzyj na YouTube

Foto Bajka - Lustra
Foto Bajka - Fotograf
Zakład stolarski
Opał klasy PREMIUM
MIRAD - Bar przy kominku
KA-MIX
Inter Meble
Weterynarz
GENERALI
Biuro Rachunkowe