• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 17 marzec 2019 12:47

Co z ulicą Wojska Polskiego?

Napisane przez KK

W tym roku ma dojść do remontu znajdującej się w rękach powiatu ulicy Wojska Polskiego w Augustowie. Całość kosztować ma 6 milionów złotych, z czego ponad połowa kwoty pochodzi ze środków zewnętrznych. Kością niezgody pozostaje jednak budowa oświetlenia, bowiem samorządy w Augustowie przerzucają się odpowiedzialnością.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 14 marca, Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa zaproponował pomoc na realizację inwestycji w wysokości 1,5 mln złotych. W ramach tych środków znajdzie się 400 tysięcy złotych na remont oświetlenia. To wciąż jednak o 400 tysięcy za mało, aby zamknąć sprawę przebudowy. Na sesji pojawił się również pomysł dofinansowania całości kwoty z kasy miasta, większością glosów radnych ten projekt został jednak odrzucony.

Twarde stanowisko w sprawie trzyma natomiast Starostwo Powiatowe w Augustowie. Ich zdaniem miasto powinno sfinansować projekt nowego oświetlenia. Jak powiedział w romowie z nami Jarosław Szlaszyński, Starosta Powiatu Augustowskiego, miasto powinno wykazać dobrą wolę i pomóc w inwestycji.

"W przeszłości miasto wykonywało już projekty oświetlenia na drogach należących do powiatu. Jak mówiłem na Komisji Rozwoju Rady Miejskiej, jeśli miasto nie ma pieniędzy niech powie to wprost. Próby natomiast działania w inny sposób nie mogą spotkać się z aprobatą ze strony władz powiatowych."

Oficjalne stanowisko Starostwa Powiatowego w tej sprawie, jak poinformował nas Szlaszyński, poznamy 20 marca.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Darek poniedziałek, 20 maj 2019 23:02 napisane przez Darek

    Co z ulicą Wojska Polskiego?Będą normalne chodniki ?Widocznie radni tego miasta mają w nosie wizerunek wjazdowy. Cóż, jacy rządzący takie miasto..

  • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 07 maj 2019 18:24 napisane przez Mieszkaniec

    Co z tą przebudową???Ucichło wszystko?Czyżby wizytówka wjazdowa do miasta poczekać ma do następnych wyborów?Ech,szarość , codzienność i brak nowoczesności to jest atut Augustowa..Może jeszcze ta muzealność.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot