• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 18 marzec 2019 21:26

Odnowili cmentarz

Napisane przez KK

Nieopodal Śluzy Sosnowo w gminie Bargłów Kościelny zostały niedawno odnalezione szczątki cmentarza z okresu I Wojny Światowej. W środę (13.03) oraz dzisiaj (18.03) przedstawiciele Nadleśnictwa Augustów wraz z pomagającym im Stowarzyszeniem "Ocalić od zapomnienia" zebrali się w tym miejscu, aby je uporządkować.

Jak opowiada przedstawicielka stowarzyszenia, Dorota Bartoszewicz, na pozostałości cmentarza natrafiono niedawno.

"Na ślad cmentarza trafiliśmy poprzez jeden z artykułów na facebooku. Przy dyskusji o innych sprawach pojawiła się informacja o tym miejscu. Następnie zwróciliśmy sie do Nadleśnictwa Augustów o możliwość zbadania tego terenu i tak oto doszło do tego, że możemy teraz działać".

Celem prac nie było odnowienie nagrobków, ale przywrócenie miejscu pochówków należytego szacunku. Wykonane zostało ogrodzenie wokół terenu. W najbliższym czasie stanie w tym miejscu duży drewniany krzyż, docelowo pojawi się również tablica informacyjna.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot