• 1
  • 2
  • 3
środa, 20 marzec 2019 18:47

Referendum strajkowe

Napisane przez KK

Dziś (20.03) rozpoczęło się referndum strajkowe w szkołach z Augustowa i okolic, które potrwa do końca tego tygodnia. Nauczyciele ze wszystkich okolicznych placówek zadecydują czy 8 kwietnia rozpocznie się protest.

Od wyników głosowania tego referendum będzie zależało, czy rozpocznie się protest w poszczególnych placówkach. Przypomnijmy, że decyzja o strajku zapadła na początku 2019 roku. Wówczas to na posiedzeniu Związku Nauczycielstwa Polskiego ustalono, że nauczyciele i inni pracownicy oświaty powinni otrzymać podwyżkę wynagrodzeń o tysiąc złotych. Przedstawiciele oświaty grożą, że jeśli ich żądania nie zostaną spełnione będą protestować do odwołania.

Czy na strajk gotowe są również władze samorządowe? To w rękach ich i dyrektorów szkół spoczywać będzie zapewnienie odpowiedniej opieki uczniom. O szczegóły zapytaliśmy Filipa Chodkiewicza, zastępcę burmistrza Augustowa.

"Burmistrz już zlecił przygotowanie rozwiązania kryzysowego gdyby strajk objął wszystkich nauczycieli. Zajmie się tym wydział edukacji i sportu. Do końca tygodnia będziemy mieli przygotowane rozwiązanie na tę okoliczność"

Ciagle prowadzone są również rozmowy zarówno z dyrektorami szkół jak i nauczycielami.

"Dzięki kontaktom zarówno z dyrektorami jak i nauczycielami wiemy mniej więcej jaka będzie skala ewentualnego strajku." - dodaje Chodkiewicz

Jak poinformował nas Jan Dziądziak, prezes zarządu Związku Nauczyciekstwa Polskiego w Augustowie wyniki referendum poznamy w najbliższy poniedziałek, 25 marca.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot