• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 21 marzec 2019 15:49

Lasery zamiast fajerwerków

Napisane przez KK
Źródło fot: Pixabay Źródło fot: Pixabay

Władze Augustowa zamierzają zrezygnować z sylwestrowego pokazu sztucznych ogni. Zamiast tego ma się pojawić pokaz laserowy. Wszystko ze względu na troskę o środowisko i zwierzęta.

Temat został poruszony na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Radna Aleksandra Kleczkowska zaproponowała pokaz laserowy, który przyjął się już w wielu miastach w Polsce. Argumentowała to przede wszystkim potrzebą ochrony zwierząt, które cierpią w momencie gdy wystrzeliwane są sztuczne ognie.

Rozwiązanie popiera również, Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa. Uważa to za pójscie z "duchem czasu". Na pewno nie będzie to jednak cięcie kosztów, gdyż wydatek jaki jest potrzebny aby zorganizować to przedsięwzięcie przewyższa tradycyjny pokaz fajerwerków. Mimo wszystko, burmistrz ma nadzieję, że mieszkańcy miasta wyrażą chęć przyjęcia nowej formy witania nowego roku.

Podczas sesji rady miasta pojawiły się również uwagi krytyczne. Radna Alicja Dobrowolska sceptycznie odniosła się do tego rozwiązania. Jak zauważyła, miasta nie stać na tego typu wydatki.

A Wy, jak uważacie - Augustów powinen zainwestować miejskie pieniądze w pokaz laserów czy pozostać przy tradycyjnej formie sztucznych ogni?

Więcej w tej kategorii: « Debata społeczna Dzień Wagarowicza »

1 komentarz

  • Link do komentarza kakto piątek, 11 październik 2019 08:36 napisane przez kakto

    Baju baju. Jakie zwierzęta? My chodziliśmy na pokazy z naszymi psami. Kto wam nawciskał takich... Tak trudno pojąć, że w przypadku laserów nie pojawi się nawet połowa tych samych ludzi, co zawsze?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot