• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 21 marzec 2019 16:00

Dzień Wagarowicza

Napisane przez KK

W tym roku Dzień Wagarowicza wypada tradycyjnie, w pierwszy dzień wiosny kalendarzowej, 21 marca. Jak wielu uczniów w tym dniu robi sobie "wolne" od szkoły? Skąd wziął się ten zwyczaj?

W tym dniu uczniowie szkół robią sobie nadprogramowe wolne od lekcji. Szkoły często w tym czasie organizują specjalne zajęcia dla uczniów, żeby uczniowie nie chodzili bez opieki po ulicach. Wśród najbardziej popularnych rozwiązań są klasowe wyjścia do kina i teatru, wycieczki i zawody sportowe. Większość placówek rezygnuje też z przepytywania uczniów czy robienia klasówek.

Dzień Wagarowicza jest obchodzony w Polsce i w niektórych regionach Litwy. Nie wiadomo dokładnie, kiedy i w jakich okolicznościach się pojawił. Można jednak dojść do wniosku, że pierwszy dzień wiosny to idealny moment, żeby opuścić szkołę i spędzić trochę czasu poza jej murami.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot