• 1
  • 2
  • 3
piątek, 22 marzec 2019 07:12

Nie wiedzą kiedy i gdzie

Napisane przez KK

W Augustowie może powstać pomnik poświęcony ofiarom Obławy Augustowskiej. Rozmowy na ten temat pojawiają się w Urzędzie Miasta. Nie wiadomo jednak jak miałby wyglądać i gdzie stanąć.

Rozmowy na ten temat konsultowane są również ze Związkiem Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej. Uważają oni jednak, że jest za wcześnie na konkrety gdyż wszystko jest jeszcze w fazie planowania. Pojawiają się jednak głosy, że związek chciałby aby pomnik wyglądał tak jak ten w Suwałkach, który znajduje się na jednym z tamtejszych rond. Władze Augustowa uważają, że warto byłoby zmienić parę szczegółów i dopracować projekt.

Lokalizacja pomnika też nie została do tej pory ustalona. Władze miasta rozważają kilka miejsc, zaznaczając jednocześnie, że jest jeszcze za wcześnie aby mówić o konkretach.

Pojawił się także pomysł budowy muzeum Obławy Augustowskiej. Na ten cel trzeba będzie jednak pozyskać środki. Jak mówi Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza Augustowa, trwają już rozmowy z instytucjami rządowymi na temat sfinasowania inwestycji. W międzyczasie poszukiwana jest również odpowiednia lokalizacja.

Do uczczenia pamięci ofiar Obławy Augustowskiej jest więc jeszcze daleka droga. Może w najbliższych miesiącach usłyszymy więcej konkretów na ten temat.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot