• 1
  • 2
  • 3
piątek, 22 marzec 2019 10:56

Odwiedzili policjantów

Napisane przez KK

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz przedszkola nr 3 w Augustowie odwiedzili pierwszego dnia wiosny augustowskich policjantów. Goście zwiedzali budynek komendy, oglądali służbowe pojazdy oraz wysłuchali prelekcji o bezpieczeństwie.

W ramach „Dni Otwartych” goście oglądali służbowe pojazdy, dowiedzieli się na czym polega praca poszczególnych funkcjonariuszy w jednostce oraz zwiedzali budynek komendy. Uczniowie szkoły podstawowej wysłuchali prelekcji o bezpieczeństwie oraz odpowiedzialności nieletnich w świetle prawa. Uczniom szkoły średniej mundurowi przedstawili aspekty związane z pracą w policji, zachęcali ich do wstąpienia w swoje szeregi oraz mówili na czym polega procedura rekrutacji.

Mundurowi przypomnieli także podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i mówili o obowiązku używania elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym po zmierzchu. Miłą niespodzianką okazała się wizyta dzieci z przedszkola, które z okazji pierwszego dnia wiosny przyniosły policjantom własnoręcznie wykonane papierowe kwiaty.

źródło: http://www.augustow.policja.gov.pl

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot