• 1
  • 2
piątek, 22 marzec 2019 12:41

Sukcesy augustowskich pięściarzy

Napisane przez KK

W sobotę, 16 marca odbyły się kolejne zawody bokserskie z cyklu "Paweł Skrzecz Zaprasza". W warszawskiej Akademii Walki do zmagań stanęło aż 155 zawodników, wśród nich nie zabrakło pięściarzy z Augustowa.

Klub "Sztorm Augustów" reprezentowało sześciu sportowców. Z sukcesami, ponieważ podopieczni Piotra Rułkowskiego zdobyli dwa złote medale - najlepsi w swoich kategoriach wagowych okazali się Maksymilian Żywna i Piotr Wielgat. Pokonali oni kolejno zawodników z Torunia i Radomia. Mniej szczęścia mieli pozostali zawodnicy augustowskiego klubu, musieli oni uznać wyższość swoich przeciwników.

Również w pierwszy weekend marca augustowscy sportowcy pokazali swoje umiejętności. Wówczas to odbyły się mistrzostwa województwa podlaskiego w boksie. Hala białostockiego Hetmana zgromadziła łącznie 110 zawodników, wśród których nie zabrakło tych z klubu Sztorm Augustów.
Zmagania odbywały się we wszystkich kategoriach wagowych tj. młodzik, kadet, junior i senior. Z Augustowa do walk w ringu przystąpiło 7 zawodników. I to z sukcesami, gdyż trójka z nich zdobyła tytuły najlepszego zawodnika na Podlasiu. Najlepsi okazali się:
- Kacper Leszczyński, w kategorii wiekowej do lat 16 w otwartej kategorii wagowej tj. +80 kg
- Maksymilian Żywna, w kategorii wiekowej do lat 16, do 63 kg
- Laura Okuńska, w kategorii wiekowej do lat 16, do 52 kg
Ponadto tytuł wicemistrza zdobył Maciej Żurawski, który reprezentował KS Sztorm Augustów w walkach seniorskich, w kategorii +91 kg.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Gruby Benek
Taekwondo