• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 25 marzec 2019 11:07

Papierosy warte ponad 70 tys. zł

Napisała

Papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 73 tys. zł ujawnili w skontrolowanym samochodzie funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie.

22 marca 2019 r. funkcjonariusze Straży Granicznej realizujący czynności służbowe w powiecie ełckim na drodze krajowej nr 16 przystąpili do kontroli Fiata Doblo na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie sprawdzania auta okazało się, że w specjalnie skonstruowanej skrytce znajdującej się w przedniej części przestrzeni ładunkowej pojazdu kierowca przewozi znaczne ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Łącznie ujawniono ponad 5 tys. paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 73 tys. zł. Do znajdującej się w samochodzie kontrabandy przyznał się 39 – letni obywatel Polski.

Mężczyzna otrzymał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone przez Straż Graniczną do czasu przekazania ich funkcjonariuszom KAS. Jako dowód w sprawie zabezpieczono również samochód.

POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot