• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 25 marzec 2019 12:24

Będą strajkować

Napisał

Za decyzją o rozpoczęciu strajku opowiedzieli się pracownicy większości szkół w powiecie augustowskim. Referenda w tej sprawie zorganizował tutejszy oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Jak powiedział nam Jan Dziądziak, prezes augustowskiego ZNP, do udziału w strajku nie przyłączy się jedna placówka w całym powiecie Augustowskim. Będzie to Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Płaskiej. Jak podkreślił liczba głosów za i przeciw była równa, jednak aby strajk doszedł do skutku potrzebna jest większość głosów.

Jeżeli 8 kwietnia dojdzie do protestu, nie wiadomo jak długo on potrwa. Prezes oddziału Jan Dziądziak zapowiedział, że nauczyciele są zdeterminowani i chcą walczyć o podwyżki aż do skutku.

Przypomnijmy, że decyzja o strajku zapadła na początku 2019 roku. Wówczas to na posiedzeniu Związku Nauczycielstwa Polskiego ustalono, że nauczyciele i inni pracownicy oświaty powinni otrzymać podwyżkę wynagrodzeń o tysiąc złotych.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot