• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 28 marzec 2019 10:27

Znikną strefy taxi?

Napisał

Prokuratura zakwestionowała nieprawidłowo określone godziny funkcjonowania stref taksówek oraz brak maksymalnej kwoty opłat. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku.

Urząd Miasta zachowuje w tej sprawie spokój, ich zdaniem prokuratura wykazuje się zbyt dużą drobiazgowością. Jak mówi Sebastian Piekarski, prawnik augustowskiego Ratusza, jest to znaczna nadinterpretacja przepisów.

Co ciekawe, zapowiadana jest jednak nowelizacja uchwały. Łatwo więc wysnuć wniosek, że nie wszystko jest tak jak być powinno i miasto woli dmuchać na zimne niż pozwolić prokuraturze na zlikwidowanie stref.

Wojewódzki Sąd Administracyjny sprawą zajmie się 4 kwietnia. Jeśli WSA rozpatrzy wniosek prokuratury pozytywnie, to w Augustowie znów będzie obowiązywała jedna stawka za przejazd taksówką.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot