• 1
  • 2
czwartek, 28 marzec 2019 12:33

Winnicki liderem listy

Napisał

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, będzie liderem listy "Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy" w okręgu nr 3 w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Okrąg ten obejmuje dwa województwa: warmińsko- mazurskie i podlaskie. Jak zapowiadają przedstawiciele konfederacji kampania będzie bardzo intensywna.

Robert Winnicki od 2015 roku jest prezesem Ruchu Nardowego. W wyborach parlamentarnych w 2015 startował do Sejmu z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego Kukiz’15 w okręgu legnickim. Uzyskał 11 802 głosy i został wybrany na posła VIII kadencji.  W kwietniu 2016 roku, w wyniku decyzji rady politycznej RN, wystąpił z klubu poselskiego Kukiz’15. W 2018 ponownie kandydował do sejmiku, jednak RN nie uzyskał mandatów. W 2019 współtworzył w imieniu RN Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy na wybory do Parlamentu Europejskiego. W marcu tegoż roku przystąpił do nowo powołanego koła poselskiego Konfederacja.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.