• 1
  • 2
piątek, 29 marzec 2019 17:08

Zmiana czasu

Napisał

W ten weekend będziemy spali o godzinę krócej. A dokładnie w nocy z sobotę na niedzielę, gdyż to właśnie wtedy przesuniemy nasze zegary o godzinę do przodu.

Zmiana czasu odbędzię z godz. 2:00 na 3:00. Głównym założeniem jest efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego do pracy i oszczędność energii. Idea zmiany czasu narodziła się w XVIII wieku. Wówczas, Benjamin Franklin stwierdził w swoim artykule prasowym iż byłaby skutecznym sposobem zaoszczędzenia na świecach. Zasugerował, że obywatele zużywaliby je wolniej, kładąc się wcześniej do łóżek. To co wydawało się żartem ze jego strony, stało się rzeczywistością blisko sto lat później.

Ostatnio jednak, pojawiły się głosy o zniesieniu zmiany czasu. Parlament Europejski zaakceptował uchwałę w tej sprawie. O tym jednak czy zostać przy czasie letnim czy zimowym każdy kraj członkowski Unii Europejskiej ma już zadecydować samodzielnie.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.