• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 02 kwiecień 2019 12:49

Augustów uczy na temat Autyzmu

Napisała
Fot: Michał Żabiliński Fot: Michał Żabiliński

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Również w Augustowie na Rynku Zygmunta Augusta odbył się dziś happening, zaś w Kinie Iskra został wyświetlony film pt. „Komunia”.

Niebieski kolor, który pokazywany jest tego dnia na budynkach lub w naszym ubiorze ma dawać nadzieję na lepsze życie dla ludzi z autyzmem jak i ich rodzinom. Każdy z nas może wyrazić swoją solidarność.
Autyzm jest zaburzeniem u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby dotknięte tym schorzeniem mają problemy z mówieniem, rozumieniem relacji społecznych, oraz postrzeganiem świata. Trudno jest wyobrazić osobie w pełni zdrowej, że delikatne głaskanie powoduje silny ból, a śnieg parzy czy to, że sól jest kwaśna. Tak właśnie może postrzegać świat człowieka z autyzmem. Jest to inna perspektywa odbierania otoczenia, która zasługuje na nasze zrozumienie.
W Polsce jest coraz więcej osób dotkniętych autyzmem, które często spotykają się z odrzuceniem, negatywnymi komentarzami czy brakiem akceptacji. Dzień ten ma na celu pokazać tym bliźnim, że są ważni, a my jesteśmy otwarci na nich.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot