• 1
  • 2
  • 3
środa, 03 kwiecień 2019 10:09

Będą ćwiczenia wojskowe

Napisał
FOTO: Wojska Obrony Terytorialnej FOTO: Wojska Obrony Terytorialnej

Żołnierze z Akademii Sztuki Wojennej sprawdzą, czy teren Przesmyku Suwalskiego nadaje się do prowadzenia działań wojskowych w zakresie obronności. Wszystko w ramach ćwiczeń "Brama-19".

Na wypadek wystąpienia zbrojnego wojskowi wykonają dokładny rekonesans powiatu augustowskiego. Żołnierze będą doskonalić planowanie i prowadzenie działań wojennych w razie zagrożenia realnym konfliktem zbrojnym.

Do niedzieli mundurowi pojawią się w miejscach, które mają być strategiczne dla obronności na terenie powiatu. Wraz z nimi pojawić się mają wojskowe maszyny - np. śmigłowce. Wszystko to ma jednak nie przeszkadzać okolicznym mieszkańcom.

Materiały, które zostaną zebrane mają posłużyć do przeprowadzenia komputerowej symulacji konfliktu. Dzięki temu wojsko może uzyskać dane, które oszacują jakie szanse na odparcie przeciwnika mogą mieć żołnierze w Augustowie i okolicach.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot