• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 04 kwiecień 2019 13:27

Pieczątki były legalne?

Napisał

Jak orzekł Sąd Rejonowy w Augustowie pieczątki z podpisem byłego burmistrza Augustowa były używane zgodnie z prawem. Przypomnijmy, że sprawę do prokuratury zgłosiły obecne władze miasta.

W styczniu tego roku władze miasta odkryły, że na niektórych dokumentach widnieje podpis byłego burmistrza Wojciecha Walulika podstemplowany pieczątką, której nie ma w rejestrze urzędu. Sprawa została zgłoszona organom ścigania. Pojawiło się podjerzenie, czy podpisane w ten sposób przetargi są zgodne z prawem. Po ustaleniach prokuratury okazało się,  że były to faksymile, czyli pieczęcie z odręcznym podpisem.

Materiał dowodowy ze sprawy podzielono na dwie grupy, gdyż Urząd Miasta nie dostarczył całości od razu. Po analizie sądowej pierwszej części okazało się, że przetragi były wykonywane zgodnie z prawem. Na rozpatrzenie czeka jeszcze druga część materiału dowodowego. Orzeczenia sądu możemy spodziewać się w najbliższych dniach.

 

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot