• 1
  • 2
piątek, 05 kwiecień 2019 10:17

Zbierają żywność

Napisał

W okolicznych sklepach trwa Wielkanocna Zbiórka Żywności. Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie Bank Żywności Suwałki-Białystok. Żywność zbierana będzie dziś (05.04) i jutro (06.04). Na wolontariuszy natrafimy najczęściej przy sklepach wielkopowierzchniowych.

Łącznie, na terenie województwa żywność zbierać będzie około 3000 wolontariuszy. W samym Augustowie w pomoc włączy się 10 placówek handlowych, w których pożywienie zbierać będzie łącznie ponad 100 chętnych do pomocy osób.

Najlepiej przekazać produkty trwałe, takie jak: olej, konserwy mięsne i warzywne, mąka, cukier czy słodycze – powiedział nam Romuald Turczyński, prezes Banku Żywności w Suwałkach.

W ubiegłym roku, dzięki ofiarności darczyńców, wolontariusze zebrali przez dwa dni Wielkanocnej Zbiórki Żywności ponad 35 ton artykułów spożywczych, które trafiły do osób potrzebujących.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek